היישום אינו מחובר לאינטרנט

הקשר בין הדוד והרעיה בשיר השירים

עבודה מס' 070620

מחיר: 199.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: מה טיב הקשר בין הדוד והרעיה בשיר השירים ומה הוא מלמד?

7,895 מילים ,9 מקורות ,2019

תקציר העבודה:

עבודה זו עוסקת בשאלה מה טיב הקשר בין הדוד והרעיה בשיר השירים ומה הוא מלמד. לטובת הדבר נעשה ניתוח של שיר השירים כמקור ראשוני כמו גם שימוש במקורות משניים כגון ספרים ומאמרים שונים בעלי פרשנויות שונות. במהלך העבודה הוצגו הדמויות הראשיות בשיר השירים, הדוד והרעיה, והרקע אודותן וזאת בכדי לספק לקורא הבנה מעמיקה יותר של האופי, המניעים והפעולות שלהן. בהמשך, קיימת הדגמה למערכת היחסים ההדדית בין הדוד והרעיה כאשר מובאות דוגמאות למילות החיבה והקרבה בהם קוראים השניים אחד לשנייה. כמו כן, מובאות דוגמאות מוחשיות לרצון של השניים להיות ביחד על ידי נקיטת פעולות ממשיות. בתום פרק זה מובא הצד השני של אותה אהבה שמציגה מערכת יחסים בעלת היבט של חוסר אמון בין הדוד והרעייה. בפרק זה מובאות דוגמאות למערכת יחסים חד צדדית לעיתים ובעלת חוסר אמון כאשר נראה שאין סנכרון בין בני הזוג והם פועלים כשני אינדיוודואליים במקום כזוג המתקשר זה עם זו. החלק האחרון של העבודה מציג ניתוח כיצד מערכת היחסים המתוארת בשיר השירים על כל גווניה, ההיבט של ההדדיות וההיבט של חוסר האמון, מהווים אנלוגיה למערכת היחסים בין הקדוש ברוך הוא ועם ישראל. המסקנה העיקרית של עבודה זו היא שגם כאשר אהבת הקדוש ברוך הוא לעם ישראל לא תמיד נגלית אליו כמו בעיתות רעות או כאשר עם ישראל פוגע באהבתו של בורא עולם על ידי התרחקות ומעשים רעים, עדין אהבה זו היא נצחית ומיוחדת ממש כמו אהבה הזכה המתוארת בשיר השירים.

תוכן עניינים:
מבוא
פרק 1: רקע
1.1 שיר השירים
1.2 הדמויות הפועלות - הדוד
1.3 הדמיות הפועלות - הרעיה
פרק 2 : מערכת היחסים בין הדוד והרעיה
2.1 היבט של הדדיות במערכת היחסים בין הדוד והרעיה
2.2 היבט של חוסר אמון במערכת היחסים בין הדוד והרעיה
פרק 3 : טיב היחסים בין הדוד והרעיה כאנלוגיה למערכת היחסים בין עם ישראל והקדוש ברוך הוא
סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

מגילת שיר השירים שייכת לקבוצת 'הכתובים' והינה המגילה הראשונה מבין חמש המגילות: רות, שיר השירים, קהלת, איכה ואסתר. היא נקראת כך על פי שתי המילים הראשונות שבה: "שיר השירים, אשר לשלמה" (שיר השירים, א', א'). בהרבה קהילות נקראות המגילות בציבור במועדי השנה כאשר מגילת שיר השירים נקראת בשבת חול המועד של חג הפסח (מירסקי, מלצר וקיל, 1990). לפי המשנה והתלמוד לא קיימת חובה לקרוא את שיר השירים בציבור או לאמרו בזמן התפילה. עם זאת, במסכת סופרים פרק יד לפי הלכה יח נראה כי היו נוהגים לקרוא את שיר השירים חציו בליל שביעי של פסח וחציו בליל שמיני של פסח של גלויות (שם). ייתכן כי המגילה נקראת בחודש ניסן שהינו הראשון בסדר החודשים במקרא, מאחר והמגילה מדברת על גאולת מצרים: "לסוסתי ברכבי פרעה" (א, ט). כמו כן, יש הנוהגים לקרוא את שיר השירים לאחר הסדר בחג הפסח והמגילה אף הונהגה כתפילת קבלת שבת בהשפעת המקובלים (מנדל, 2000).

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "הקשר בין הדוד והרעיה בשיר השירים", סמינריון אודות "הקשר בין הדוד והרעיה בשיר השירים" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.