היישום אינו מחובר לאינטרנט

צילום חברתי תיעודי

עבודה מס' 070617

מחיר: 169.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: כיצד השפיע האוריינטליזם במאה ה- 19 על צילומי ארץ ישראל בראשיתה, תוך התבוננות בצילומי אוגוסט זלצמן (Auguste alzmann).

1,282 מילים ,3 מקורות ,2019

תקציר העבודה:

הצילומים התיעודיים הראשונים באמצע המאה ה 19 של ארץ ישראל, התמקדו במקומות העתיקים והקדושים לשלושת הדתות. מעבר להעברת המסר שארץ ישראל הינה מדינה קיימת ונוכחת, המחזיקה באתרים שלא ניתן למצוא שני להם, אשר יש בה גם ממצאים קדושים המזמינים לבוא ולראות. אחד הצלמים האלו היה אוגוסט זלצמן, אשר היה צלם, אך גם היה ארכיאולוג וצייר, כישורים אשר תרמו לצילומיו אופי אוריינטאלי. מאחר והציוד איתו עבד זלצמן לאותה התקופה היה בעל יכולות טכנולוגיות נמוכות מאוד יחסית להיום, השתמש בחשיפה ארוכה ולא התעלם מהצללים שהאור הירושלמי שופך על המבנים העתיקים ומקנה אווירה רוחנית ועליונות
ניכרת. הוא בחר להשתמש במה שניתן היה בקלות לראות כמכשולים לצילום איכותי, כמנוף ליצירת הקומפוזיציה ובניית האווירה הרומנטית, רוחנית בגבול המיסטית.
בעבודתי, אחקור כיצד השפיע האוריינטליזם במאה ה 19 על צילומי ארץ ישראל בראשיתה תוך התבוננות מעמיקה בצילומו של זלצמן - "כנסיית הקבר בירושלים".

קטע מהעבודה:

הצילומים הראשונים של ארץ-ישראל, רובם צילומי חורבות, אבנים וטרשים, מעלים לנגד עינינו נוף שכולו קדרות ואפרוריות. עד למחצית המאה ה- 19 היה הביקור במזרח התיכון כרוך בסכנות וקשיים רבים. רק מעטים ההינו ליטול על עצמם את קשיי הדרך כדי להגיע אל ארץ לא נודעת זו. אין זה מקרה, כי ירושלים ונצרת היו נושא לשניים מתוך שלושת הצילומים הראשונים של ארץ ישראל שהתפרסמו בעולם(2). מפגשם של צלמי העולם הנוצרי עם ארץ הקודש, היה רחוק מלהיות אובייקטיבי ולא משוחד, גם לא היה חופשי מעמדות ביקורתיות ודעות קדומות. צלמי המאה ה 19 הגיעו לארץ ישראל על מנת לאשש את העובדה שתפיסות אשר התחנכו עליהן אכן קיימות ולא כדי לגלות ארץ לא נודעת.

תגים:

ארץ ישראל · צילום · צלם · אוריינטאלי · ירושלים · תיעודי · ירושלים · מצלמה · צילומים · תמונות · תיעוד

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "צילום חברתי תיעודי ", סמינריון אודות "צילום חברתי תיעודי " או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.