היישום אינו מחובר לאינטרנט

דיכאון שלאחר לידה

עבודה מס' 070423

מחיר: 329.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: מחקר איכותני המבקשת להציג ולפרט את נושא הדיכאון שלאחר לידה תוך שימוש במקורות מידע תיאורטיים.

6,336 מילים ,40 מקורות ,2016

תקציר העבודה:

העבודה שלפנינו היא מחקר איכותני המבקשת להציג ולפרט את נושא הדיכאון שלאחר לידה תוך שימוש במקורות מידע תיאורטיים ומחקרים.
ראשית נציג את ההגדרות למונחים של דכאון בכלל ודכאון שלאחר לידה בפרט. כמו כן נברר האם תסמונת הדיכאון שלאחר לידה נכנסת תחת ההגדרה של "תסמונת פוסט טראומה", תוך התייחסות למחקרים מוקדמים ומאוחרים בתחום. בהמשך נפרט על סוגי הדיכאון שלאחר לידה כפי שהם מופיעים בספרות המחקר הנוגעת לתחום דכאון המאפיין את הנשים שלאחר הלידה, קבוצות הסיכון המדוברות, מאפייני הדיכאונות השונים, השלכות הדיכאון על האישה, הוולד והסביבה.
שנית, העבודה תפרט את גורמי הסיכון לדיכאון שלאחר לידה וביניהם הגורמים הביולוגיים, החברתיים, הנפשיים והקוגניטיביים.
שלישית, העבודה תציג את הדרכים המקובלות כיום לזיהוי ולמניעה של דכאון שלאחר לידה, כלומר, הכלים שיש בידי מערכת הרפואה בישראל להקדים תרופה למכה. עם זאת, העבודה לא מבקשת להציע פתרונות לטיפול בדיכאון שלאחר לידה עם גילוי, שכן לנושא זה ראוי להעניק פלטפורמה ממוקדת יותר.
לסיכום, העבודה תחזור על עיקרי הדברים כפי שהוצגו לאורכה תוך ניסיון להבהיר לקורא את המשמעות החשובה לאין שיעור להכרת הדיכאון שלאחר לידה, ולהעניק לנושא חשוב זה את הבמה החברתית הראויה, לפזר את התפיסות השליליות הנלוות לתופעה והסטיגמה האופפת את הנשים שסובלות מתסמונת הדיכאון שלאחר לידה מכל סוג שהוא. הידע והבהירות בנוגע לדיכאון שלאחר לידה הוא כלי חשוב מאוד שיש להפיץ לידי החברה בישראל ובכלל כדי שנשים וגברים יוכלו להבין לעומק את המשמעות וההשלכות של תסמונת זו.

תוכן עניינים:
תקציר
פרק ראשון: הגדרת התופעה ומאפיינים של דיכאון אחרי לידה
פרק שני: גורמי סיכון לדיכאון אחרי לידה
פרק שלישי: זיהוי, אבחון ומניעה
סיכום
בבליוגרפיה
נספח - שאלון אדינבורו - The Edinburgh Postnatal Depression Scale

קטע מהעבודה:

דיכאון הוא אחת ההפרעות הפסיכולוגיות הנפוצות ביותר, הפוגעת משמעותית בתפקוד האדם. 25%-5% מהאוכלוסייה יחוו דיכאון בשלב כלשהו של חייהם, ועד 15% מהסובלים מדיכאון קשה ינסו להתאבד (Lakdwalla, Hankin & Mermelstein, 2007).
דיכאון בא לידי ביטוי במישורים שונים: במישור הרגשי הוא יתבטא במצב רוח ירוד או עצבות; במישור הקוגניטיבי ניכרות תפיסות שליליות של האדם העולם של עצמו ושל עתידו; במישור הבין-אישי יופיעו קשיים ביצירת קשרים ובשמירה עליהם ;במישור ההתנהגותי תהיה הימנעות מפעילויות שהאדם עסק בהן בעבר; ובמישור הגופני יזוהו שינויים בדפוסי האכילה והשינה: מיעוט תיאבון, ירידה או עלייה במשקל, קשיי הירדמות, התעוררויות תכופות בלילה וקושי לקום בבוקר. כל אלה פוגעים בתפקוד היום יומי של האדם (דאי-גבאי ומור, 2011).

תגים:

דיכאון · דכאון לאחר לידה · פוסט טראומה · נשים · קרימינולוגיה · אמהות · הורות · לידה · הריון · הפרעות

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "דיכאון שלאחר לידה", סמינריון אודות "דיכאון שלאחר לידה" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.