היישום אינו מחובר לאינטרנט

ביקורת על מוסד העבדות האמריקאי בספר 'הרפתקאותיו של האקלברי פין'

עבודה מס' 070412

מחיר: 494.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: באיזה אופן באה לידי ביטוי הביקורת על החברה האמריקאית הנוצרית והצדקנית בכלל ועל מוסד העבדות בפרט בספר?

9,345 מילים ,23 מקורות ,2014

תקציר העבודה:

העבודה עוסקת בביקורת אשר מביע טווין בספר זה על מוסד העבדות האמריקאי, תוך ניסיון לענות על שאלת המחקר: באיזה אופן באה לידי ביטוי הביקורת על החברה האמריקאית הנוצרית והצדקנית בדגש על מוסד העבדות בספר "הרפתקאותיו של האקלברי פין" מאת מארק טווין?
העבודה מורכבת משני פרקים, מלבד פרק מבוא זה. בפרק הראשון- מארק טווין, אבצע סקירה ביוגרפית ממוקדת על מארק טווין כותב הספר, שכן מלמידה על רקע חייו, החברה בה גדל, משפחתו והסובבים אותו, ניתן ללמוד על הרקע לדעותיו בנוגע למוסד העבדות האמריקאי וכן לנסות ולהבין כיצד רקע זה בא לידי ביטוי בכתיבתו.
בפרק השני- האקלברי פין; ניתוח תוכן, אבצע ניתוח טקסט של הספר "הרפתקאותיו של האקלברי פין", תוך ניסיון לראות את הכתוב בעין ביקורתית הנעזרת מחד בידוע לנו על חייו של מארק טווין, ומאידך בספרות האקדמית הרבה בנושא. כמו כן, בניתוח תוכן זה אביא ציטטות מן הטקסט עצמו אשר לדעתי האישית, נקשרות לנושא המדובר של עבדות אמריקאית.
בפרק השלישי- סיכום ודיון, אבצע אינטגרציה בין כל אשר עלה מן החומר האקדמי וכן כל אשר עלה מקריאת הטקסט הנבחן בעבודה ואבדוק האם נמצא ביטוי ובאיזה אופן לביקורת על החברה האמריקאית ומוסד העבדות בה בספר.
בפרק הרביעי- דעה אישית, אתן מקום לדעתי האישית וחוויתי הסובייקטיבית מקריאת הספר, בנוגע לנושא העבודה, העבדות בארצות הברית.

תוכן עניינים:
מבוא
פרק ראשון- מארק טווין
פרק שני- האקלברי פין; ניתוח תוכן
פרק שלישי- סיכום ודיון
פרק רביעי-דעה אישית
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

במהלך חייו, צפה סם בארצות הברית הצעירה מתפתחת והופכת מאומה שסועה הנקרעת בשל קונפליקטים פנימיים למעצמה בין לאומית. הוא חווה את הצמיחה המהירה והעצומה- את ההליכה מערבה לעבר עידן התיעוש, את סוף עידן העבדות, את תחילתה של הקידמה הטכנולוגית, את צמיחתו של הממשל האמריקאי כפי שאנו מכירים אותו כיום ואת המלחמות הפנימיות והחיצוניות. ולאורך כל הדרך הזו, היה לו לעיתים קרובות מה לומר על השינויים באמריקה(4).
מארק טווין, נולד ב30 בנובמבר 1835 בשם סמואל קלמנס. הוא נולד בפלורידה, מיזורי שבארצות הברית, ילד שישי מתוך שבעה ילדים במשפחתו. כאשר היה בן ארבע, עברו משפחת קלמנס לעיירת הספר שעל גדות נהר המיסיסיפי "חניבעל".

תגים:

מרק טווין · הקלברי פין · כושים · עבדות · תרבות אמריקאית · זכויות אדם · זכויות אזרח · מיסיסיפי · תום סוייר · אמריקה · שחורים · ספרות · גזענות

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "ביקורת על מוסד העבדות האמריקאי בספר 'הרפתקאותיו של האקלברי פין'", סמינריון אודות "ביקורת על מוסד העבדות האמריקאי בספר 'הרפתקאותיו של האקלברי פין'" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.