היישום אינו מחובר לאינטרנט

שינוי ארגוני והתנגדות לשינוי

עבודה מס' 070384

מחיר: 54.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: האם וכיצד משפיע שינוי ארגוני על העובדים.

4,033 מילים ,8 מקורות ,2012

תקציר העבודה:

העבודה שלפנינו מבקשת לברר האם וכיצד משפיע שינוי ארגוני על העובדים. ההשערה שמלווה את העבודה היא שקיים קשר בין שינוי ארגוני ומרכיבי אי הוודאות שהוא מכיל, לבין התנגדות העובדים לשינוי.
מבנה העבודה -פרק א' ידון ב-מהו שינוי ומה מאפיין שינוי ארגוני בארגון. פרק ב' ידון בהשפעות השינוי הארגוני על העובדים ויתמקד בהתנגדות לשינוי. פרק ג', הוא פרק הסיכום ינסה לענות על השאלת מחקר תוך כדי שהוא מאושש או מפריך את ההשערה המלווה אותנו.

תוכן עניינים:
מבוא
פרק א' - שינוי ארגוני. מהו שינוי ומה מאפיין שינוי ארגוני
פרק ב' - התנגדות עובדים לשינוי
סיכום - שינוי ארגוני והתנגדות לשינוי מצד העובדים
רשימה ביבליוגרפית

קטע מהעבודה:

תחום השינוי הארגוני הפך לאחד הנושאים המדוברים ביותר בשנים האחרונות. ארגונים נתפסים כיום כמערכות דינאמיות שבהן השינוי הופך להיות נורמה ואנו עדים לכך שינויים מתרחשים בזירה הארגונית ברמה היומיומית(1). לעיתים קרובות, אנשים כלל אינם מתייחסים לשינוי עד שיש להם נגיעה ישירה בו. על פי רוב, ההתייחסות לשינוים קטנים הינה כאל מטרד אליו יתרגל הפרט במסגרת זמן קצרה. אך מה קורה כאשר מדובר בשינוי אסטרטגי בעל השפעה על תהליכי העבודה, הגדרות תפקידים ומבנה ארגוני? מה קורה במצב בו השינוי הוא כה גדול עד כי עובדים חשים שהשינוי מהווה איום על עולמם כפי שהכירו אותו? התגובה הראשונית של רבים לשינוי הינה חשש ואף התנגדות. הסיבה לכך היא הנוחות שבמצב הטוב והמוכר, הערכת יתר של תועלות המצב הקיים והערכת חסר של התועלות העשויות לנבוע מהשינוי. תחושת חוסר הוודאות לגבי העתיד להתרחש עומדת בבסיס החרדה המתעוררת אצל חלק מהמושפעים מהשינוי. כל שינוי ובעיקר שינוי ארגוני מסמן סוג של אובדן, אובדן של מוכר לטובת הבלתי מוכר(2).

תגים:

התנגדות לשינוי · שינוי ארגוני · עובדים

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "שינוי ארגוני והתנגדות לשינוי ", סמינריון אודות "שינוי ארגוני והתנגדות לשינוי " או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.