היישום אינו מחובר לאינטרנט

כלכלה התנהגותית - היענות לטיפול רפואי

עבודה מס' 070312

מחיר: 109.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: סקירה תמציתית של עולם האפליקציות הרפואיות ככלי להגברת היענות לטיפול, והצגת 6 מאמרים נבחרים מהשנים הבודדות האחרונות בנושא.

7,454 מילים ,15 מקורות ,2015

תקציר העבודה:

בכל מדינה בעולם רמת ההיענות לטיפול רפואי נמוכה מאוד ובממוצע עומדת על כחצי- רק חצי מהמטופלים פועלים בהתאם להוראות הטיפול כפי שנקבע להם על ידי הרופא. החצי השני, אשר אינו פועל בהתאם להוראות הטיפול שנקבעו להם, עולה למשק העולמי במצטבר 290 מיליארד דולר.
סכום גבוה זה מבוסס על ימי אישפוז שהיו נמנעים, על שימוש בתרופות או חומרים רפואיים אחרים שלא היה נדרש שימוש בהם ועל משאבים נוספים שמערכת הבריאות לא הייתה צריכה להשקיע לו היו אותם מטופלים פועלים בהתאם להוראות הטיפול שקיבלו.
עד כניסת הטלפונים הניידים לחיינו הניסיון העיקרי להגברת היענות לטיפול הייתה מבוססת בעיקר על הסברה וחינוך ומעט על אמצעים שונים שיקלו על המטופל לנהל את הטיפול.
התקדמות הטכנולוגיה מקלה על הניסיונות לשפר את ההיענות, שכן הטכנולוגיה מקלה על המטופל לנהל את הוראות הטיפול בעצמו עם מעורבות מינימלית של איש צוות רפואי.
בעבודה זו אציג סקירה מתומצתת של עולם האפליקציות הרפואיות ככלי להגברת היענות לטיפול כפי שהוא נראה היום ולאחר מכן אציג 6 מאמרים נבחרים מהשנים הבודדות האחרונות אשר מציגים זוויות שונות של עולם זה, אשר מכולן ניבטת מסקנה אחת: העוצמה של הכלי בהשפעה על בריאותו הפיסית והנפשית של המטופל.
עולם זה של האפליקציות הרפואיות מרתק לא רק בשל החשיבות הרבה הגלומה בו, אלא דווקא בשל ההתמודדות עם המגבלות, ההטיות והכשלים האחרים בקבלת החלטות בריאותיות בעלות משמעות כלכלית, שאותם אנו מנסים לתקן.

עבודה זו כוללת סקירת ספרות עדכנית (נכון ל- 2015) וניתוח ממצאים העולים מהמחקרים. הכותב עובד בחברת תרופות אשר פיתחה אפליקציה ולכן העבודה מביאה ראייה ביקורתית מתוך התעשייה הזו.

תוכן עניינים:
הקדמה
מבוא לאפליקציות רפואיות
מאמר ראשון
מאמר שני
מאמר שלישי
מאמר רביעי
מאמר חמישי
מאמר שישי
סיכום ואינטגרציה
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

הצורך העולה וגובר לספק שירותי בריאות זמינים לאוכלוסייה מזדקנת מקבל מענה באופן טבעי מהיכולות המתקדמות של הטכנולוגיות הניידות הקיימות כיום בשוק.
יכולות המחשוב הגבוהות של המכשירים הניידים מאפשרות לנטר ולאבחן מצבים רפואיים שונים, החל מאלצהיימר, מחלות לב וכלי הדם וכלה במחלות והפרעות נוספות.
אפליקציה רפואית לפי ה FDA (Food and Drug Administration, ארגון המזון והתרופות האמריקני) היא יישום או תכנה המותקנת במכשיר נייד כלשהו (סמארטפון, טאבלט, מחשב נייד) והמאפשרת לקבל מידע בריאותי כללי או אישי, לנהל ולעקוב אחר טיפול רפואי או מצב בריאותי (לרבות כושר גופני), לבצע אבחנות רפואיות, לקבל תמיכה והכוונה בנוגע לסימפטומים קליניים ומצבים בריאותיים שונים או לתקשר עם אנשי צוות רפואי דרך האינטרנט (1).

תגים:

אפליקציות · רפואיות · רפואה · טיפול רפואי · כלכלה · התנהגותית · התנהגות · צרכנים · כלכלה התנהגותית

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "כלכלה התנהגותית - היענות לטיפול רפואי", סמינריון אודות "כלכלה התנהגותית - היענות לטיפול רפואי" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.