היישום אינו מחובר לאינטרנט

האינטרנט בעידן הפוסט-מודרני והשפעתו על העולם

עבודה מס' 070245

מחיר: 241.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: סקירת מספר היבטים של המשמעויות החברתיות של האינטרנט.

6,813 מילים ,18 מקורות ,2011

תקציר העבודה:

לפי ויקיפדיה, האינטרנט היא רשת מחשבים גלובלית, המחברת רשתות מחשבים שונות, ומקשרת בין מיליארדי‏ מחשבים בכל העולם. ההיקף, כמות המידע העצומה האגורה בה באמצעות דפי אינטרנט ואתרי אינטרנט, והמסחר הרב שמתרחש הודות לה - הפכו את האינטרנט בסוף שנות ה-90 של המאה ה-20 לגורם רב משמעות ולזירת ההתפתחות הכלכלית והתרבותית. יש הטוענים כי בצורתו הנוכחית מגשים האינטרנט את חזון הכפר הגלובלי, אולם מנגד קיימת הסתייגות הטוענת כי האינטרנט עוד רחוק מכך בשל הפערים הטכנולוגיים בין מדינות העולם ובשל השימושים המקומיים באינטרנט כחלק מתופעת הגלובליזציה. (ויקיפדיה)
עם הפצת טכנולוגיית האינטרנט, יוחס לו מוניטין שלילי בקרב חוקרים אשר השמיצו אותו כאמצעי חדש בעל עוצמה, הגורם למשתמשיו ירידה במעורבות קהילתית, עלייה בדיכאון ובבדידות, חושף אותם כקורבנות אפשריים לפשע לתכנים בלתי רצויים ואף עלול לגרום להם להתמכרות (Kraut, Patterson, Lundmark, Kiesler, Mukopadhyay & Scherlis, 1998).
לצד חששות אלו, התעוררה התלהבות בנוגע לפוטנציאל החברתי של האינטרנט. החוקרים בצד זה טענו כי האינטרנט מגבש קשרים חברתיים חדשים ומחזק קשרים קיימים, מגביר מעורבות קהילתית "והשימושים" המועילים בו עולים בערכם על השליליים" (Kraut, Patterson, Lundmark, Kiesler, Mukopadhyay & Scherlis, 1998).

היבט נוסף, אנטי חברתי במהותו, בו תדון עבודה זו הינו פשיעה באינטרנט. זו משמעה שימוש לרעה באינטרנט כמדיה, על ידי יחידים או קבוצות, הנובע מכוונות ומוטיבציה אנטי חברתיות ביסודן (Ballard, Hornik & McKenzie, 2002).

אספקט אחרון בו אתמקד הינו התמכרות לאינטרנט. זו מהווה שימוש כפייתי (compulsive) באינטרנט המפריעה לפרט לקיים חיים.

בעבודה זו ברצוננו לעסוק בשאלות המחקר הבאות:
1. מהם השפעות האינטרנט על אינטראקציות חברתיות?
2. מהם השפעות האינטרנט האנטי - חברתיות?

עבודה זו תציג היבטים חברתיים ואנטי חברתיים של השימוש באינטרנט, ותבחן מספר נושאים אשר השפעתם החברתית נתונה בחוסר קונצנזוס.

תוכן עניינים:
מבוא
רקע וסקירת ספרות

1. גלובליזציה ואינטרנט:
1.1 גלובליזציה מהי?
1.2 הגורמים לתהליכי הגלובליזציה
1.3 כלי המהפכה של העידן החדש

2. השפעת האינטרנט על אינטראקציות חברתיות:
2.1 קהילות מרושתות
2.2 השפעת האינטרנט על קשרים קיימים (פנים אל פנים) עם חברים ומשפחה
2.3 קהילה (גיאוגרפית) מרושתת
2.4 השפעת האינטרנט על אינטראקציה במקום העבודה
2.5 גיבוש חברויות באינטרנט (אונליין)
2.6 רווחה חברתית בקרב משתמשי אינטרנט ילדים ומתבגרים

3. פשיעה באינטרנט:
3.1 הפצת וירוסים
3.2 טרור
3.3 צעירים כקורבנות ברשת

4. התמכרות לאינטרנט:
4.1 הגדרות וטיפולוגיה
4.2 מקור ההתמכרות
4.3 אופי השימוש
4.4 קבוצות אוכלוסייה 'פגיעות'
4.5 ההשלכות להתמכרות

5. סיכום
6. ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

על אף, שמטרתו הראשונית של האינטרנט (הדואר האלקטרוני והרשת) הייתה לתמוך בעבודה משותפת, הוא מהווה אמצעי תקשורת (מדיום) התומך בקהילות מרושתות, מתפרסות גיאוגרפית.
לפיכך, קהילות לא חייבות להיות קבוצות סולידאריות של שכנות צפופה, אלא יכולות להתקיים גם כרשתות חברתיות של חברים, קרובי משפחה ועמיתים לעבודה, שאינם בהכרח מתגוררים באותה השכונה. הבנה זו מהווה מהפכה רעיונית, שהתקדמה מהגדרת קהילה במונחים של מרחב (שכנות) להגדרתה במונחים של רשתות חברתיות.
מכאן, רשתות מחשבים גם מהוות רשתות חברתיות עבור החברים בקהילות וירטואליות, כגון דואר אלקטרוני (E-mail), לוח מודעות אלקטרוני (Bulletin board) קבוצות דיון (newsgroups) ושיחות אינטרנט (Wellman & Boase, 2001).

תגים:

גלובליזציה · פשיעה · פשע · פייסבוק · רשתות חברתיות · אינטרנט · ילדים · מתבגרים · משפחה

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "האינטרנט בעידן הפוסט-מודרני והשפעתו על העולם", סמינריון אודות "האינטרנט בעידן הפוסט-מודרני והשפעתו על העולם" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.