היישום אינו מחובר לאינטרנט

ביטוי העברה נגדית בקבוצת פסיכודרמה

עבודה מס' 070113

מחיר: 423.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: בחינת העברה נגדית במהלך עבודה המעשית עם קבוצת ילדות בגילאים 9-12 המאובחנות כבעלות הפרעת קשב וריכוז ברמה נמוכה.

13,124 מילים ,45 מקורות ,2013

תקציר העבודה:

בעבודה הנוכחית אני מבקשת להציג את נושא ההעברה הנגדית כפי שהיא מתבטאת בטיפול בקבוצת פסיכודרמה עם ילדות בגילאי 9-12 המובחנות עם הפרעות קשב וריכוז ברמה נמוכה.
הפרק הראשון יוקדש להסבר אודות פסיכודרמה והטיפול בילדים עם הפרעות קשב וריכוז ברמה נמוכה בעזרת פסיכודרמה.
בפרק השני תוצג סקירת ספרות בקשר לנושא ההעברה הנגדית- ובמיוחד בזמן טיפול בפסיכודרמה. בפרק זה ייסקרו גם ההבדלים בתופעת ההעברה הנגדית בין טיפול פרטני לטיפול קבוצתי.
הפרק השלישי יציג את תיאורי המקרה שהוליכו אותי לכתוב אודות העברה נגדית בזמן הטיפול. המקרים יפורטו- תוך שמירת חיסיון המשתתפים- ואציג דוגמאות מהעבודה המעשית.
הפרק את התובנות שלי שנרכשו בעקבות העבודה .
בפרק הרביעי - פרק הדיון והממצאים - אדון בנושא ההעברה הנגדית תוך התבססות בממצאים שעלו בעקבות העבודה .
במשך שנים, לאחר שפרויד הציג את המונח "העברה נגדית" (1926 בתוך ברמן, 1986) וראה את התופעה כאבן נגף בטיפול, הועלו נקודות מבט שונות וחלקן היו מנוגדות לדעות של פרויד. מטפלים אחרים שאלו אם "הסטריליות" של המטפל היא בכלל אפשרית או אמיתית ובהדרגה התפיסה הייתה כי ההתמקדות בהעברה נגדית מאפשרת למידה אודות המטופל בדרך שאיננה אפשרית בשום צורה אחרת (ברמן, 1986). כיום מקובלת הדעה שככל שהמטפל מודע יותר להעברה -נגדית כך הטיפול יהיה יעיל יותר (בולאס, 2000).
כאן אנסה לחקור את תופעת ההעברה הנגדית שחוויתי בזמן העבודה המעשית עם קבוצת ילדות בגילאים 9-12 המאובחנות כבעלות הפרעת קשב וריכוז ברמה נמוכה.

תוכן העניינים:
הקדמה/ מבוא
פרק ראשון: פסיכודרמה
א. מהי פסיכודרמה קלאסית
ב. פסיכודרמה עם ילדים
ג. מהי הפרעת קשב וריכוז (ברמה נמוכה)
ד. פסיכודרמה עם ילדים עם הפרעת קשב וריכוז ברמה נמוכה

פרק שני: סקירה ספרותית
א. מהי העברה נגדית
ב. המטפל הפצוע
ג. העברה נגדית בטיפול פרטני
ד. העברה נגדית בקבוצת פסיכודרמה
ה. הבדלים בין העברה נגדית בקבוצה לבין טיפול פרטני

פרק שלישי: הצגת תיאור מקרה
א. רקע וסטינג
ב. היסטוריה של מהלך הטיפול (בניית הקבוצה ותהליך קבוצתי)
ג. תיאור המשתתפות (חיסיון שמות הבנות)
ד. תיאור מקרה- איך התבטאה העברה נגדית עם הקבוצה בנושא העבודה

פרק רביעי: דיון וממצאים
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

הפסיכודרמה מציעה לאנשים הזדמנות לחוות את הדינאמיקות של שלב התפתחותי מסוים בסביבה טיפולית בטוחה ובכך לשחרר את הטראומה והכאב, להבינם באור חדש ולאפשר לחוויה לעבור אינטגרציה מחדש אל תוך הלא-מודע. הפעולה הפסיכודרמטית יכולה להיות גם עבודה שיקומית, בה השחרור מלווה בתמיכה, הבנה ואהבה, המקדמות את הריפוי ואת תחושת הביטחון לנסות התנהגויות חדשות (Dayton, 1994; Casson, 1997).

תגים:

פסיכו דרמה · תרפיה · ADHD · פסיכודרמטית · ילדים · הפרעות קשב · העברה

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "ביטוי העברה נגדית בקבוצת פסיכודרמה", סמינריון אודות "ביטוי העברה נגדית בקבוצת פסיכודרמה" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.