היישום אינו מחובר לאינטרנט

פעילות גופנית כגורם מזרז החלמה

עבודה מס' 070089

מחיר: 435.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: פעילות גופנית כגורם מזרז החלמה וצמיחה מתוך טראומה בקרב אנשים עם מוגבלות פיסית.

6,522 מילים ,31 מקורות ,2013

תקציר העבודה:

עבודה זו באה לבדוק האם וכיצד פעילות גופנית (ספורט) מהווה גורם מזרז החלמה וצמיחה מתוך טראומה בקרב אנשים עם מוגבלות פיסית.
גוף הידע הדן בכלי הספורטיבי ככלי חינוכי ושיקומי מתבסס על כמה גישות תיאורטיות, בהן: הפסיכולוגיה החיובית וגישת הכוחות אשר בניגוד לפסיכולוגיה הקלאסית מתמקדות לא בפתולוגיה אלא בניסיון למצוא ולטפח 'חוזקות' וכישרונות בקרב הפרט, והמכירות ביכולות הייחודיות והפוטנציאל האישי של כל אדם, כמספקים את הבסיס להשגת מטרות אישיות (Patterson & Joseph, 2007). בסיס נוסף הוא הגישה השיקומית המניחה כי כל אדם הינו בעל ערך, כבוד וזכות לממש את עצמו בצורה המקסימאלית, תהיה מוגבלותו אשר תהיה, והמדגישה את מקסום היכולות והשילוב חברתי של אנשים עם מוגבלויות. הכלי של פעילות גופנית וספורט אם כן, ככלי שיקומי-טיפולי אינו מתמקד בפתולוגיה, או במוגבלות/בנכות עצמה, אלא בהשלכות התפקודיות של המוגבלות על הפרט.
בעבודה זו אציג סקירה של נושא הטראומה וצמיחה מתוך טראומה, של משמעות המושג תנועה וספורט, ובהמשך אציג מהי מוגבלות פיסית וכצד היא משפיעה על אנשים החווים אותה תוך דגש על סקירת ההשפעה של מוגבלות פיסית על תחושת המסוגלות העצמית. בהמשך אבחן את המחקרים העוסקים בזירוז החלמה גופנית והעצמת תחושת מסוגלות עצמית ונפשית ע"י שימוש בתנועה וספורט.
חלקה המרכזי של העבודה מציג ממצאם שנאספו בשישה ראיונות פתוחים, חצי- מובנים, שנערכו עם שישה אנשים עם מוגבלות פיזית מולדת או נרכשת אשר עוסקים באופן קבוע בפעילות גופנית ספורטיבית, ומתוך ראיונות אלה אציג תמות מרכזיות הנוגעות להשפעתה של פעילות גופנית על אנשים עם מוגבלות פיזית, ועל יכולתה להוות גורם מזרז החלמה במקרה של טראומה.

תוכן עניינים:
מבוא
סקירת ספרות:
-טראומה וצמיחה מתוך טראומה
-תנועה וספורט
-נכות פיסית מהי
-מסוגלות עצמית
-זירוז החלמה גופנית והעצמת תחושת מסוגלות עצמית ונפשית ע"י שימוש בתנועה וספורט
מתודולוגיה
ממצאים
דיון ומסקנות
רשימה ביבליוגרפית
נספח - השאלון

*הערת מערכת: העבודה אינה כוללת את תמלילי הראיונות.

קטע מהעבודה:

טראומה מתחוללת כאשר אנשים נחשפים לאירועים עזי עוצמה וחשים חסרי ישע מול סכנות, איומים ופחדים הגורמים לעוררות נפשית (דריסמן, 1994). במילון "אבן שושן" טראומה מוגדרת כ: "חבלה בגוף מפגיעה חיצונית - מכאנית, כימית, חשמלית וכדומה. זעזוע נפשי קשה שהשפעתו עלולה להיות ארוכה".

תגים:

ספורט · מסוגלות עצמית · העצמה · קידום בריאות · נכות · נכים · דחק · פוסט טראומה · ראיון · ראיונות

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "פעילות גופנית כגורם מזרז החלמה", סמינריון אודות "פעילות גופנית כגורם מזרז החלמה" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.