היישום אינו מחובר לאינטרנט

אמהות חד הוריות

עבודה מס' 069764

מחיר: 362.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: האם וכיצד מסייעת מערכת הביטחון הסוציאלי לאמהות חד הוריות להתגבר על חסמים המונעים את השתלבותן בשוק העבודה בשכר?

10,349 מילים ,27 מקורות ,2013

תקציר העבודה:

את עבודתי אפתח בהגדרה מהי בעצם משפחה חד הורית, אציין את התשתית החוקית ואביא נתונים על משפחות חד הוריות בישראל. אספר על תוכניות עידוד התעסוקה והטבות שניתנות למשפחות אלו. לאחר מכן אעמוד על החסמים העומדים בפני אמהות חד הוריות בשוק העבודה ועל דרכי התמודדותן. ארחיב לגבי רשת הביטחון הסוציאלי בישראל למשפחות חד הוריות. בסופו של דבר אבדוק את השינויים שחלו בעקבות הרפורמה וההשלכות על מצב המשפחות החד הוריות בארץ ומה עשתה המדינה על מנת לעודד תעסוקה בקרב הורים יחידניים.
לדעתי, נושא משפחות חד הוריות בארץ ומדיניות הרווחה משקפת את כל נושא הביטחון הסוציאלי בישראל.
תכליתו של הביטחון הסוציאלי הוא להגן על אנשים הנמצאים בסיכון חברתי, כאשר עיקר הסיכונים מאיימים על אפשרותו של האדם להתקיים בכבוד. רשת הביטחון הסוציאלי נועדה להיות רשת מגן לאוכלוסיות שיש להן קושי להתקיים ולפרנס עצמן ואחוז גדול מאוד ממשפחות חד הוריות נכלל בתוך הגדרה זו ונתמכות ע"י רשת הביטחון הסוציאלי.
באופן כללי, מערכת הביטחון הסוציאלי נועדה להגשים את מטרותיה באמצעות מדיניות חברתית אשר נגזרת מהתפיסה האידיאולוגית של המשטר הנהוג במדינה.
לדעתי, המדיניות המנחה את מתן ההטבות או את הקיצוצים הנעשים במשך השנים משקפת את כל נושא מדיניות הרווחה של ישראל וההתייחסות לאוכלוסיות נזקקות ונותנת תמונה אמיתית להתנהלות בשטח ולתחומים אשר נדרש בהם שיפור על מנת שבישראל תהיה רשת ביטחון אמיתית אשר תוכל לספק הגנה וסיוע לכל מי שנזקק לכך.
לכתיבת על נושא זה הגעתי בעקבות עבודתי בחברת כ"א בה אני חשופה לאימהות חד הוריות המעוניינות להשתלב בשוק העבודה ובקושי להיקלט.

תוכן הענינים:
1.מבוא
2.משפחות חד הוריות - רקע וסקירה כללית
3.תשתית חוקית למשפחות חד הוריות
3.1חוק משפחות חד הוריות, זכויות והטבות, התשנ"ב - 1992
3.2חוק הבטחת הכנסה, התשמ"א - 1980
3.3חוק המזונות, (הבטחת תשלום), תשל"ב-1972
4.נתונים על משפחות חד הוריות
5.תוכניות עידוד התעסוקה והטבות נלוות להורים יחידניים
5.1 עידוד תעסוקה
5.2 רשת הביטחון הסוציאלי - הטבות נלוות למשפחות חד הוריות
6.חסמים ודרכי התמודדות העומדים בפני אמהות חד הוריות בהשתתפותן בשוק העבודה
6.1 חסמים העומדים בפני אמהות חד הוריות בהשתתפותן בשוק העבודה
6.2 דרכי התמודדות עם החסמים העומדים בפני אמהות חד הוריות בהשתתפותן בשוק העבודה
7.סיכום ומסקנות
8.ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

המשפחות החד הוריות מוגדרות כבית המנוהל ע"י הורה אחד עבורו ועבור ילדיו (עד גיל 17). לרוב, עומדות בראשן אמהות המנהלות לבדן משק בית נפרד לעצמן ולילדיהן ללא בן זוג השותף בבית. תחת הגדרה זו נמנות משפחות של אלמנות עם ילדים, גרושות עם ילדים, רווקות שבחרו ללדת ולגדל את ילדיהן בכוחות עצמן ומשפחות של הורים פרודים שילדיהן חיים עם האם(10).

תגים:

אמהות · אימהות · חד הוריות · משפחות · הורים יחידניים · משפחה · שוק העבודה · אפליה · תעסוקה · חסמים · זכויות · הטבות · מזונות · הבטחת הכנסה · קצבאות

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "אמהות חד הוריות", סמינריון אודות "אמהות חד הוריות" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.