היישום אינו מחובר לאינטרנט

יחסי אדם וחברה - חברות שוויוניות ברשת החברתית

עבודה מס' 069733

מחיר: 423.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: השוואת הקשרים והמאפיינים של הסביבות הוירטואליות לחברות הציידים-לקטים.

6,755 מילים ,26 מקורות ,2012

תקציר העבודה:

עבודה זו עוסקת בתחום רלוונטי ועדכני מאין כמותו: הרשתות החברתיות. יותר ויותר אנשים מכל הגילאים מבלים את מרבית זמנם באתרים אלו, אם על ידי יצירת פרופילים או על ידי יצירת אוואטרים. העיסוק ההולך ומתרחב ברשתות אלו מחייב את השאלה כיצד עולם זה דומה או שונה לעולם האמיתי? האם אכן זהו תחליף טוב יותר? שאלה זו מנסה לענות על שאלות אלו על ידי השוואה למאפיינים של חברות הציידים לקטים, חברות בעלות מאפיינים ותיקים. הנתון המדהים הוא שהחברות ה"עתיקות" כביכול ומאפייניהן דומה מאוד לעולם המתקדם והממוחשב.

עבודה זו תבקש לחקור את הקשרים והמאפיינים של הסביבות הוירטואליות בצורה ייחודית ועל ידי השוואה אל חברות הציד ולקט בתחומים שונים כמו דרך יצירת הקשרים, מחויבויות בחברות אלו, נכסים, השפעתם על הילדים והמתבגרים. דרך השוואה זו נבקש ללמוד על הסביבה הוירטואלית יותר ואף לבחון האם ישנו באמת שוני מהותי במאפיינים של סביבות חברתיות אלו. ראשית, נפתח בהסבר על הרשתות החברתיות המקוונות. נטען שהרשת החברתית הינה סביבה אשר מתקיימות בה חברות שוויונית, שהשוויון בין החברים ברשת נוצר באופן אקטיבי. אנו נדמה את המאפיינים שיוצרים את שוויון חברתי זה למאפיינים שיוצרים שוויון בחברות צייד ולקט שנחקרו על ידי וודבורן (Woodburn, 1982) ופורסמו במאמר חברות שוויוניות (Egalitarian Societies). בנוסף, נטען כי ליחסי השוויון ברשת החברתית יכולות להיות השלכות מסוכנות ופוגעניות.

תוכן העניינים:
מבוא
רשתות חברתיות
חברות שוויוניות
ילדים ובני נוער בחברות ברשתות החברתיות
דיון
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

בעשור האחרון אנו עדים להתהוות והתפתחות מהירה מאוד של קהילות הנוצרות ברשתות חברתיות מקוונות. קהילות אלו נוצרות על ידי שיתוף פעולה בין שתי ישויות שונות בתכלית: הראשונה היא רשתות מחשבים, המורכבת ממכונות והשנייה היא רשתות חברתיות, המורכבת מאנשים. שיתוף פעולה זה גורם לכך, שדפוסי התקשורת בין בני האדם עוברים מהמרחב הפיזי למרחב הוירטואלי, שבו יש אפשרות לחברים בו להביא את עצמם לידי ביטוי (Kleinberg, 2008).

תגים:

סוציולוגיה · חברות שוויוניות · ציידים · לקטים · פייסבוק · טוויטר · סמינריון · עבודת מחקר · בני נוער · ילדים · יחסי אדם וסביבה · רשתות חברתיות

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "יחסי אדם וחברה - חברות שוויוניות ברשת החברתית", סמינריון אודות "יחסי אדם וחברה - חברות שוויוניות ברשת החברתית" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.