היישום אינו מחובר לאינטרנט

מידת האושר בקרב משתמשי טוויטר

עבודה מס' 069557

מחיר: 483.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: האם שימוש בטוויטר תורם לעלייה ברמת האושר בקרב משתמשים בגילאים 18-30 בישראל?

6,474 מילים ,16 מקורות ,2012

תקציר העבודה:

עבודה זו עוסקת בקשר שבין רשת הטוויטר, כרשת חברתית אינטרנטית והשפעתה על מידת האושר של משתמשיה בישראל.
ממחקרים קודמים נמצא כי הרווחה הנפשית הסובייקטיבית של בני האדם מושפעת מגורמים שונים ומאירועים שונים בחייו, אך מעל לכל אלו היא מושפעת מנטיותיו הטבעיות ומרכיביו האישיותיים. השדה האקדמי העוסק בתחום האושר הסובייקטיבי מצא כי רווחת חיים נפשית גבוהה קשורה לאינדיבידואלים בעלי רגשות חיוביים כלפי החיים, אופטימיות, יכולת הסתגלות טובה למצבים חדשים ולצד זה גם קשורה למרכיבים דמוגרפיים כגון סטטוס תעסוקתי, גיל, מצב משפחתי ועוד.
אחד המאפיינים המשפיעים על רווחתו הנפשית שלאדם מחייו הוא מעגל הקשרים החברתיים שלו ואיכות מערכות היחסים שלו בתוך מעגל זה. נמצא כי אנשים בעלי נטיות סוציאליות גבוהות, חברתיים, נמשכים לאינדיבידואלים דומים להם. יתר על כן, אנשים בעלי חיי חברה ענפים נוהגים לשתף, לחלוק ולהיות "פומביים" יותר מבחינה חברתית וציבורית.
הרשתות החברתיות האינטרנטיות מהוות כיום חלק חשוב ואינטגרלי במארג הקשרים החברתיים של האדם. לכן, יש להן תפקיד בבואנו למדוד את אושרו של האינדיבידואל ורווחת נפשו הסובייקטיבית. במחקר שנערך במסגרת עבודה זו, נמצא כי לרשת החברתית טוויטר אין השפעה על הגברת תחושת האושר הסובייקטיבית של הנחקרים. השימוש ברשת הטוויטר על ידי הנחקרים נעשה בשל סיבות שונות ועיקר השימוש שלהם ואופיו מושפע מהרקע האישי הקיים קודם לכן אצל הנבדקים. הממצא הנוסף המעניין שעלה מן המחקר הוא כי ישנה סברה כי קיים פוטנציאל להגברת האושר לאור שימוש ברשתות חברתיות.

על מנת לנסות ולענות על שאלת המחקר המוצגת לעיל, אציג סקירת ספרות בנושא אושר וכן בנושא הרשתות החברתיות האינטרנטיות. סקירת ספרות זו תהווה תשתית להמשך המחקר אשר יתבטא בשאלוני דיווח עצמי.
סקירת הספרות תתמקד בעיקרה בחומרים רלוונטיים מתוך השיח הקדמי בנושא, אשר פורסמו בשנים האחרונות.
שאלון הדיווח העצמי (נספח מס' 1) יכלול 16 שאלות העוסקות ברקע דמוגרפי של הנחקר, רקע אישי של הנחקר וכן דיווח סובייקטיבי של הנחקר הנוגע לתחום העבודה הצר.

תוכן העניינים:
תקציר
מבוא
פרק 1- סקירת ספרות
1) אושר
1.1 אושר הגדרה
1.2 SWB- רווחה נפשית סובייקטיבית
1.3 אושר ישראלי
2) רשתות חברתיות אינטרנטיות
3) טוויטר
3.1 שימושים עיקריים בטוויטר
4) רשתות חברתיות ואושר
4.1 טוויטר ואושר
פרק 2- ממצאים
פרק 3- דיון וסיכום
ביבליוגרפיה
נספחים

קטע מהעבודה:

האושר הוא יסוד כה בסיסי בהוויה האנושית, עד שארגון הבריאות העולמי משייך את האושר למרכיב במושג הכללי "בריאות". האושר מוגדר כמארג מורכב של פקטורים שונים, עצמאיים ובלתי-עצמאיים. (Christakis, N. & Fowler,J. 2008 Diener,R, Diener,E. & Tamir,M. 2004) (זוסמן,נ. ורומנוב,ד. 2005)

תגים:

אושר · טוויטר · רשת חברתית · פרופיל משתמש · אינטרנט · רשתות חברתיות · פייסבוק

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "מידת האושר בקרב משתמשי טוויטר", סמינריון אודות "מידת האושר בקרב משתמשי טוויטר" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.