היישום אינו מחובר לאינטרנט

סטארבקס - אחריות תאגידית

עבודה מס' 069597

מחיר: 665.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: ניתוח רשת בתי הקפה "סטארבקס" בהיבט של אחריות תאגידית.

4,641 מילים ,22 מקורות ,2013

תקציר העבודה:

רשת בתי הקפה "סטארבקס" הינה רשת בתי הקפה הגדולה בעולם. החברה נוסדה בשנת 1971 ע"י שלושה שותפים: ג'רי בולדווין, זאב זיגל וגורדון בווקר. בשנת 1982 הצטרף אליהם היזם הווארד שולץ ובשנת 1987 הוא רכש את החברה משלושת שותפיו ומיתג אותה כ"סטארבקס". הווארד מכהן כיום כנשיא החברה, כיו"ר הדירקטוריון וכמנכ"ל, ומנהל אותה מהמטה בסיאטל, ארה"ב.

אתיקה ואחריות תאגידית: סטארבקס נכנסה לראשונה לתחום בשנת 2000, ומאז היא מקדמת את הנושא במישורים שונים, ואף הקימה קרן למימון התנדבויות . החברה זכתה במגוון פרסים בתחום, ביניהם פרסי "החברה האתית ביותר" לשנים 2009-2011 על ידי חברת הייעוץAllegra Strategies (4).

הצגת הבעיה / הדילמה האתית:
דילמה אתית היא סוגיה שבפתרונה ישנה התנגשות בין שני ערכים או יותר, שעלינו להכריע ביניהם. הפתרון אינו בחוק, שכן אם היה חוק הנוגע לסוגיה - לא הייתה דילמה. הבעיה המרכזית של מנהלים בתאגידים היא "בעיית הבחירה", מכיוון שלרוב החלופות באות על חשבון חלופות אחרות אשר חשובות באותה מידה, ועליהם להכריע ביניהן. ההחלטה באיזו חלופה לבחור נעשית עפ"י ערכי החברה, תוך שהיא מנסה לאזן בין האינטרסים שלה לבין האינטרסים של כמה מקבוצות מחזיקי העניין (יפורט בסעיף 3).

תוכן עניינים:
תיאור התאגיד
הצגת הבעיה / הדילמה האתית
ניתוח מחזיקי עניין
ניתוח אסטרטגיית האחריות התאגידית של סטארבקס
הצעות לכיוונים אסטרטגיים חלופיים לפעילות האחריות התאגידית של סטארבקס
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

סטארבקס כחברה גלובלית, בעלת השפעה משמעותית בתחום איכות הסביבה, ועליה להתמודד עם מגוון דילמות אתיות בתחומים שונים כגון, מיחזור, אנרגיה ומים, בניה ירוקה ועוד(5).
לכל האלמנטים שיפורטו להלן, ישנה השפעה ישירה על מגוון מחזיקי העניין של החברה, בראשם האוכלוסייה המקומית, הלקוחות והממשלות. האוכלוסיות המקומיות שבאזורי הייצור והמכירה של החברה, מושפעות ישירות מנזקים סביבתיים שעלולים להיגרם כתוצאה מהתעלמות החברה לבעיות שנוצרות בתהליך הייצור. עם זאת הדילמות בפניהן החברה ניצבת, הן האם להעדיף את איכות הסביבה המקומית, בסוגיות שיפורטו על פני השאת רווחי החברה והעדפת קבוצת מחזיקי העניין - בעלי המניות.

תגים:

סטארבקס · קפה · איכות סביבה · אחריות תאגידית · דילמות אתיות · אתיקה · תאגיד · קוד ניהול חברתי

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "סטארבקס - אחריות תאגידית", סמינריון אודות "סטארבקס - אחריות תאגידית" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.