היישום אינו מחובר לאינטרנט

טעמים בסרטים וצריכת סרטים בישראל

עבודה מס' 069592

מחיר: 725.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: הגורמים המשפיעים על העדפות בטעמים בסרטים והגורמים המשפיעים על צריכתם של סרטים בישראל.

4,460 מילים ,13 מקורות ,2013

תקציר העבודה:

"הקולנוע זו האמנות החשובה לנו ביותר" אומר המהפכן הרוסי ולדימיר איליץ' לנין. הקולנוע הוא מוצר תרבות מתחום האומנות העוסק ביצירתם ובהקרנתם של סרטים. התרבות הקולנועית מהווה חלק בלתי מבוטל מחייהם של רבים ברחבי העולם כולו והוא תחום תעשייתי המגלגל סכומי עתק מדי שנה.
מחקר זה עוסק בטעמים תרבותיים וצריכה תרבותית בחברה הישראלית תוך התמקדות בטעמים בסרטים וצריכת סרטים. ערכים, העדפות, תחומי עניין, דרכי התנהגות, דיספוזיציות, טעמים בתרבות וצריכת תרבות הם חלק ממונח כולל בשם 'הביטוס' (בורדיה 1980) - והם כולם צורות של קודים תרבותיים שביחד יוצרים את ההון התרבותי של הפרט. צריכת ההון התרבותי שונה מאדם לאדם ובכך להון התרבותי יש תפקיד כגורם מרבד וכמשעתק את האי שוויון בחברה. (בורדיה 2005). בעבודה זו אשאל שתי שאלות מרכזיות: ראשית, תשאל השאלה מהם הגורמים המשפיעים על טעמים בסרטים? ושנית, האם הבדל בטעמים בסרטים משפיע על צריכה של סרטים בפיקוח על משתנים המדווחים בספרות?
קובץ הנתונים (אינו כלול בעבודה) מורכב משני גלי סקר שנערכו בשנים 2006 (N=808) ו-2007 (197=N).
הסקרים נערכו באמצעות ראיונות טלפוניים על מדגם מייצג של האוכלוסייה היהודית בישראל. הסקרים נכתבו על ידי טלי כץ-גרו ומאיר יעיש ונוהלו על ידי היחידה לסקרים באוניברסיטת חיפה באמצעות מערכת טלפונים ממוחשבת. שיעור ההיענות היה כ-40%.

תוכן עניינים:
מבוא
סקירת ספרות
ממצאים
מסקנות
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

שאלת המחקר הראשונה עוסקת בגורמים המשפיעים על טעמים בסרטים. נוכל לראות את השפעתו של המשתנה גיל על העדפות תרבותיות בתחום המוזיקה. ניתן לראות דוגמה לקשר מובהק בין המשתנה גיל לטעמים במוזיקה במחקרו של Ritchey (2011).

תגים:

תרבות · צריכת תרבות · סרטים · העדפות · טעמים בסרטים · קולנוע · מגדר

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "טעמים בסרטים וצריכת סרטים בישראל", סמינריון אודות "טעמים בסרטים וצריכת סרטים בישראל" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.