היישום אינו מחובר לאינטרנט

שכר הבכירים במשק

עבודה מס' 069590

מחיר: 302.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: האם שכר הבכירים במשק הוגן ומוסרי? האם מוצדק הפער בשכר מבחינת עקרונות המוסר והצדק?

8,107 מילים ,15 מקורות ,2012

תקציר העבודה:

בחודש מרץ 2011, פורסמו טבלת שכר הבכירים של 20 מנהלים הכי מתוגמלים. שכרו של דוד עזריאלי יו"ר קבוצת עזריאל בשנת 2010 היה כ-25 מיליון ש"ח, זה סכום אדיר! אדם ממוצע צריך לעבוד 50 שנה להרוויח סכום כזה . על פי מחקר שערכה חברת BDI, מנכ"ל של חברה בישראל מרוויח בממוצע פי 37.8 מהשכר הממוצע במשק.
נתונים אלה מעלים את השאלה: האם שכר הבכירים הגבוה הוגן ומוסרי? כלומר, האם מוצדק הפער בשכר מבחינת עקרונות המוסר והצדק.
ישנם חילוקי דעות בשאלה זו. קיימות דעות שתומכות בכלכלת שוק חופשי שדורשת מנגנון של תחרות ומאפשרת חופש לדירקטוריון להחליט, ולא בהכרח מדובר בפריצות. מצד שני קיימות דעות סוציאליסטיות המעודדות ומבקשות הטלת מגבלות תוך הסתכלות על שאלת הצדק החברתי.
בעבודה זו אבחן את העמדות השונות באמצעות תיאוריות מוסריות וכלכליות שונות.
בחינת מדיניות השכר למנהלים הבכירים בחברות, מעלה לא מעט שאלות אתיות כמו כיצד נקבעים תשלומי השכר של המנכ"ל בחברה, מי הם הגורמים המשפיעים והקובעים את גובה תשלומי השכר והאם גובה השכר קשור לביצועי החברה.
שכר הבכירים המנופח, הוא סימפטום לכשלים ולכן הטיפול בשכר הבכירים מהווה תרופה לזה. טיפול בשורש הבעיה אמור להסדיר ולהגביל את שכר הבכירים. כיום, מתקיימים דיונים שונים הנוגעים לאפשרות טיפול בשאלת שכר הבכירים, על ידי ועדת השרים המיוחדת לבחינת שכר הבכירים. אבדוק את הנעשה בישראל וגם במדינות אחרות, בנושא והטיפול לריסון המערכת העסקית, ובביקורות הרבות שנשמעות, כתוצאה משכר הבכירים הגבוה והמוגזם, המלבה את זעם הציבור שמרגיש חוסר שוויון וצדק, דבר הגורם להקטנת לכידות החברה. נראה את ההצעות לתיקון דבר זה, באמצעות חוקים ותקנות, במטרה לרסן את שכר הבכירים ותגמולם כדי לשמור על אינטרס בעלי העניין והאינטרס הציבורי בכלל.
בעבודה זו אסקור את הנעשה בישראל ובמדינות אחרות בנוגע לריסון המערכת העסקית, הנמצאת בביקורת כתוצאה מאותם חוזים של הבכירים והשכר המוגזם וכן אביא את הצעות החוק והתקנות החדשות במטרה לרסן את שכר הבכירים כדי לשמור על אינטרס של בעלי העניין בפרט ועל האינטרס הציבורי בכלל.

תוכן העניינים:
מבוא
כיצד נקבע שכר הבכירים
נתוני שכר הבכירים בארץ ובארצות אחרות
ההיבט המוסרי והצדק עפ"י עקרונות המוסר
רגולציה ומנגנוני פיקוח
ריסון המערכת העסקית
מסקנות
סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

הגופים המאשרים את תגמולי הבכירים הם הדירקטוריון והאסיפה הכללית, שלהרכבה ולכללי תפקודם, יש השפעה משמעותית על תגמולי הבכירים. שכר הבכירים נקבע באמצעות חוזים, לאחר תהליך של משא ומתן, בין המנכל המיועד ועורך דינו לבין ועדת התגמולים שמונתה על ידי דירקטוריון החברה(2).

תגים:

עקרונות המוסר · רגולציה · מנגנוני פיקוח · שכר מנהלים · פערי שכר · ועדת נאמן

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "שכר הבכירים במשק ", סמינריון אודות "שכר הבכירים במשק " או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.