היישום אינו מחובר לאינטרנט

אלימות במשפחה: התמודדותה של מערכת המשפט בישראל עם התופעה והשלכותיה

עבודה מס' 069266

מחיר: 423.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: ניתוח התופעה ודרכי ההתמודדות של מערכת החוק.

11,218 מילים ,17 מקורות ,2011

תקציר העבודה:

המחקר שלפנינו יעסוק בניתוח תופעת האלימות במשפחה במדינת ישראל. בנוסף ינסה המחקר להציג את דרכי ההתמודדות של מערכת החוק משפט בישראל עם התופעה והפנים הרבות שלה. המחקר מתפרש על פני ארבעה פרקים. פרק ראשון ידון בתופעת האלימות במשפחה במדינת ישראל בעשור האחרון עם התמקדות בשנת 2010 שהיא השנה שבה נרצחו מספר רב ביותר של נשים על ידי בן זוגן. הפרק השני יציג את מאפייני הגבר המכה בהתייחס לאלימות בין בעל לאשתו וילדיו. עם זאת חשוב להזכיר שהמושג אלימות במשפחה מתייחס למעגל רחב יותר ולא רק אל אלימות בין בני הזוג אלא לכל בני המשפחה כולל בין הילדים, כלפי הילדים, מצד הורי החתן או הכלה, ידועים בציבור וגרושים . הפרק השלישי יתאר את התמודדות מערכת החוק ומשפט בישראל עם תופעת האלימות במשפחה, יציג פסקי דין בנוגע למקרים שונים של אלימות במשפחה. הפרק הרביעי, יציג את ההשלכות של התופעה על החברה האקולוגית ועל הקורבנות ויסרוק את האפשרויות המוצעות לשיקום קורבנות, שיקום עברייני אלימות ודרכים למניעת אלימות במשפחה. את המחקר יחתום פרק הסיכום, בו אציג סקירה מהירה של פרקי הליבה ואת המסקנות הנובעות מהם.

קטע מהעבודה:

בנובמבר 2010 פרסם והגיש מרכז המחקר והמידע של הכנסת לוועדה לקידום מעמד האישה, דו"ח ריכוז נתונים בנוגע לאלימות כלפי נשים. הפסקה הראשונה עסקה במספר הנשים שנרצחו על ידי בן זוגן בשנה החולפת, 18 נשים.המספר הגדול ביותר בשנים האחרונות.(אלמגור - לוטן, 2010, עמוד 2).

תגים:

נשים מוכות · אלימות נגד נשים

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "אלימות במשפחה: התמודדותה של מערכת המשפט בישראל עם התופעה והשלכותיה", סמינריון אודות "אלימות במשפחה: התמודדותה של מערכת המשפט בישראל עם התופעה והשלכותיה" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.