היישום אינו מחובר לאינטרנט

ענישה מופחתת לפי חוק העונשין תשל"ז, 1977: "הפרעה נפשית חמורה"

עבודה מס' 069265

מחיר: 362.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: בחינת הקריטריונים הקבועים בחוק וכיצד מתיישבות זו לצד זו גישת המשפט וגישת הפסיכיאטריה.

5,645 מילים ,20 מקורות ,2011

תקציר העבודה:

העבודה שלפנינו באה לבחון את סעיף 300א', בחוק העונשין, תשל"ז, 1977; עם התמקדות בסעיף א' כמצוטט למעלה. העבודה מבקשת לבחון את הקריטריונים הקבועים בחוק ולהבהיר מה היא אותה " הפרעה נפשית חמורה" ובנוסף, לברר כיצד מתיישבות זו לצד זו גישת המשפט וגישת הפסיכיאטריה.
הפרק הראשון יציג את סעיף 300א (א) וינסה להבהיר את המונחים הקבועים בו, את המשמעות שלהם כפי שהיא מתגלה בפסיקה. הפרק השני יתמקד בצמד המילים "במידה ניכרת" המופיעים כמדד וינסה לבחון האם המדד הוא בעצם מילה נרדפת לרמות של הפרעות נפשיות ושהמחוקק לא רוצה לכתוב זאת במפורש על מנת שלא לפגוע או לחבל בהליך השיפוט הניטראלי, או שאין הבחנה והפרעה נפשית היא קבועה ואחידה. מסקנות הפרק יובילו אותנו לפרק השלישי ויסייעו לנו להבין אותו לעומק, שכן הפרק האחרון יציג את התנגשות עולם הפסיכיאטריה עם עולם המשפט וינסה לבחון האם אכן הטרמינולוגיה הדיכוטומית של המשפט, זו המתחלקת לשחור ולבן, יכולה להתיישב עם המושגים הרחבים והמורכבים של הפסיכיאטריה, אלו הבוחנים את האדם ברמות שונות ומתחשבים בדחפים, דרכי חשיבה, יכולת חשיבה, תפיסת מציאות ורגשות. את העבודה יחתום פרק סיכום שישוב על הנקודות העיקריות ויציג מסקנות.

תוכן העניינים:
מבוא
פרק א' - חוק העונשין תשל"ז, 1977. סעיף 300א' (א)
פרק ב' - הפרעה נפשית חמורה - דרגות חומרה
פרק ג' - פסיכיאטריה ומשפט
סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

על פי הסעיף הנ"ל, הסמכות להקל בעונשו של עבריין במקרה של רצח מותנית בקיומם של שני תנאים. הראשון עוסק בגורם של פגם נפשי "הפרעה נפשית חמורה" והשני מתכוון לביטוי ההפרעה כלומר - אי יכולתו להבין את מה שהוא עושה או חוסר יכולתו להימנע מעשיית המעשה. הנחת המקור היא שכל אדם אחראי למעשיו; עם זאת, המחוקק קבע שאם אדם יוכיח שבשעת מעשה ובשל מחלה נפשית או ליקוי שכלי היה חסר יכולת להבין את המתרחש או להימנע ממנו, אז ישקול בית המשפט, ובהתאם לממצאים, הקלה בעונש.

תגים:

מחלת נפש · הפרעה נפשית · אחריות פלילית · פסיכיאטריה · חולה נפש · רצח

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "ענישה מופחתת לפי חוק העונשין תשל"ז, 1977: "הפרעה נפשית חמורה"", סמינריון אודות "ענישה מופחתת לפי חוק העונשין תשל"ז, 1977: "הפרעה נפשית חמורה"" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.