היישום אינו מחובר לאינטרנט

תפיסת ההיריון כסיכון: השיח הרפואי בחברה הישראלית

עבודה מס' 069252

מחיר: 483.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: כיצד מובנית תפיסת ההיריון בחברה הישראלית כסיכון וכיצד חוברות הגישות התרבותית והמדיקאלית בתרומתן להנחות ולפרקטיקות הרווחות בנושא ההיריון.

3,458 מילים ,14 מקורות ,2012

תקציר העבודה:

עבודה זו תבקש לבחון את יחסי הגומלין בין היריון, תרבות וסיכון, תוך התבוננות ביקורתית בתפיסות העומדות מאחורי מסורות רפואיות הקשורות בהיריון. השאלה בה ידון מחקר זה היא: כיצד מובנית תפיסת ההיריון בחברה הישראלית כסיכון וכיצד חוברות הגישות התרבותית והמדיקאלית בתרומתן להנחות ולפרקטיקות הרווחות בנושא ההיריון.
לדעת הכותבות, ההגדרות והפרקטיקות המיושמות במערכת הרפואית, כמו גם ההוויה וההיסטוריה הישראלית מעצבים את תפיסתו של ההיריון כסיכון. עניין זה מתבטא בין היתר בתרבות הישראלית המעודדת ילודת תינוקות בריאים יחד עם צריכה מוגברת של בדיקות גנטיות ואיתורם של מומים כרומוזומליים בעוברים (עברי, 2004).

תוכן עניינים:
מבוא
פרק 1 - פוריות והיריון בחברה הישראלית
פרק 2 - מדיקאליזציה של ההיריון בישראל
פרק 3 - תפיסת ההיריון כסיכון
סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

עמדה זו משתקפת בעמדותיהם של יועצי פריון בישראל לגבי הפרעות בכרומוזומי המין: עוברים שעתידים להיות עקרים "אינם ראויים", ולכן ימליצו על הפלה. עקרות מתפרשת בחברה הישראלית כסטייה חברתית-גופנית-רפואית (השילוני-דולב, 2004).

תגים:

תפיסות · סיכון · תפיסה · היריון · פיריון · חברה ישראלית · אנתרופולוגיה · סוציולוגיה · מדעי התנהגות · ילודה · פוריות

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "תפיסת ההיריון כסיכון: השיח הרפואי בחברה הישראלית", סמינריון אודות "תפיסת ההיריון כסיכון: השיח הרפואי בחברה הישראלית" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.