היישום אינו מחובר לאינטרנט

אתיקה ומוזיאון - אומנות סנסציונית במוזיאון הברוקלין

עבודה מס' 069249

מחיר: 241.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: התמקדות בארבע תערוכות: Sensation, Ron Mueck, Takashi Murakami וGlobal Feminism.

4,189 מילים ,18 מקורות ,2011

תקציר העבודה:

אומנות מזעזעת (shocking art) - היא אומנות אשר מטרידה את הנפש/רגשות בעזרת הפתעה גדולה, מצוקה או גועל מה שגורם לשוק אמוציונאלי, מאופיין בתוכן מזעזע מעליב, גס וכו' (אתר מילון yourdictionary , 2011).

דעות המבקרים המערבים בנוגע לאומנות מסוג זה חלוקות. התומכים בה טוענים שאומנות סנסציונית "מיישמת את המטרה הגבוהה" - לגלות את הצביעות ואת הבעיה בסטטוס קוו בחברה ולהראות שהחיים אינם תמיד יפים. המתנגדים לסוג זה של אומנות טוענים שזה מחולל את התרבות. אומנם עוד לפני התקופה המודרנית היו אומנים אשר יצירותיהם עוררו מחאה אצל הצופים. למשל יצירתו של תיאודור ז'ריקו - אטיוד הגפים החתוכים (1818), יצירה של פרנציסקו דה גויא - סטורן הטורף את ילדיו (1808), יצירתו של מאנה - "אולימפיה" (1863), עלמות מאביניון (1907) של פאבלו פיקאסו. ההשפעה הפרובוקטיבית ומזעזעת נחלשה עם הזמן והיום יצירות אלה נחשבות ליצירות מופת ועולות מיליוני דולרים.

בעבודתי אעסוק במוזיאון ברוקלין ובהיסטוריית התערוכות הסנסציוניות שנערכו בו. למקרה בוחן אקח 4 תערוכות: תערוכת Sensation 1999, תערוכת סולו של רון מיואק 2006, תערוכת Global Feminism 2007 ותערוכת סולו של טקאשי מורקאמי 2008. ראשית, אדון באומנות הסנסציונית ותפקידה בעולם המודרני. שנית, אציג את מוזיאון ברוקלין, את הפוליטיקה הסנסציונית שלו והתנהלותו. שלישית, אקיים דיון על ארבע התערוכות בכמה היבטים: סגנונות חדשים שהוצגו, אומנים, משמעויות של היצירות, מטרת האומנות מסוג זה אל מול הבעיה האתית במידה וקיימת. בנוסף, אדון בתועלת שתערוכות סנסציה גורמות למוזיאון לתרבות ולחברה.

תוכן עניינים:
מבוא
אומנות מודרנית, מהי?
מוזיאון ברוקלין לאומנות
התחלה - תערוכת "Sensation" 1999
רון מיואק, תערוכת סולו 2006
תערוכת Global Feminism, 2007
טקאשי מורקאמי, תערוכת סולו, 2008
סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

דושאן מצביע על כך שהדבר החשוב באומנות - זוהי המחשבה האומנותית ולא תהליך של היצירה על ידי האומן. למרות המחאה שהיצירה עוררה בשנת 1967, כבר ב-2004 לפי סקר שבוצע ל-500 אומנים ומבקרים, הוסק שעבודתו של דושאן נחשבת ליצירה המשפיעה ביותר בהיסטוריה של האומנות המודרנית (Saltz, 2006)

תגים:

אומנות מודרנית · אומנות · מוזיאונים · אתיקה · אתירה ומוזיאון · תערוכה · sensation · murakami · mueck · shocking art · brooklyn museum

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "אתיקה ומוזיאון - אומנות סנסציונית במוזיאון הברוקלין", סמינריון אודות "אתיקה ומוזיאון - אומנות סנסציונית במוזיאון הברוקלין" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.