היישום אינו מחובר לאינטרנט

היעדר תחרותיות במשק החשמל בישראל

עבודה מס' 069222

מחיר: 181.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: סקירה תמציתית של הנושא.

1,366 מילים ,7 מקורות ,2012

תקציר העבודה:

מערך החשמל בישראל סובל מחוסר בשחקני שוק ועקב כך הוא נאלץ להסתמך על טכנולוגיות משתנות. החוסר נובע מגורמים שונים כמו חסמי כניסה לענף ,רגולציה, וחקיקה.
משק חשמל תחרותי יכול להיות כלי ליצירת עניין ציבורי באמצעות צמצום הפיקוח הממשלתי או סוג אחר של רגולציה.
אחריות המדיניות הכלכלית היא לזהות את החסמים שמונעים מצב של תחרותיות במשק ולטפל בהם באמצעות רפורמות מתאימות מאחר ואלו אינם נעלמים מעצמם.
הכשלים במשק הם מתוצאה של התערבות מעוותת מצד הממשלה ופועל יוצא של הזנחה רבת שנים. כך מוצאים עצמם ענפים רבים וביניהם משק החשמל במצב שאינם תחרותיים כלל. ישראל הינה אחת המדינות הריכוזיות והלא תחרותיות ביותר בעולם. ישראל מדורגת בתחתית העולם המערבי -מקום שלושים ושמונה בלבד- במידת האפקטיביות של הפעילות הממשלתית נגד מונופולים.

תוכן עניינים:
הצגת הנושא
סקירת ספרות
דיון
המלצות ומסקנות
סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

המאמר: Electricity sector reform in developing countries בדק באופן אקונומטרי את השפעתם של ההפרטה, תחרות ורגולציה על שינוי מבנה במשק החשמל במדינות מתפתחות. במדינות מפותחות נראה כי תהליך הרפורמה מוצלח יותר מאשר במדינות מתפתחות.

תגים:

ירון · זליכה · מחקר · חשמל · תחרות

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "היעדר תחרותיות במשק החשמל בישראל", סמינריון אודות "היעדר תחרותיות במשק החשמל בישראל" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.