היישום אינו מחובר לאינטרנט

"מנצח התזמורת" - סגנון מנהיגות וביצועים

עבודה מס' 069160

מחיר: 241.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: האם יש קשר בין סגנון המנהיגות לבין ביצועי העובדים בארגון?

11,733 מילים ,27 מקורות ,2011

תקציר העבודה:

בעידן של שינויים מהירים ודרמטיים ותחרות גלובלית גוברת, הבנת תופעת סגנון הניהול והמנהיגות הפכה למטרה מרכזית עבור ארגונים השואפים להצליח בסביבה התחרותית.
ביצועים סבירים בלבד אינם מספיקים עוד על מנת להתמודד בהצלחה עם השינויים הללו. ארגונים זקוקים למנהיגים היכולים לנצח על תמורות רחבות היקף ולכן תרים אחר מנהלים שיש להם את היכולת המנהיגותית הנדרשת לשם הנעת העובדים לביצועים שמעל ומעבר ומכאן לפריון עסק גבוה יותר (קלדרון 2010).

בעבודתי אני שמה למטרה לבחון את סגנון המנהיגות של המנהלים בארגון ולבדוק האם יש קשר בין סגנון ניהול לבין רמת הביצועים של העובדים?
הדיון בסגנון מנהיגות נוצר בעקבות דיון בשיטות ניהול ומשתמש באותם בכלים והמונחים. לכן, בעמודים הקרובים תיערך סקירה של הדיון במנהיגות המתמקדת בשתי בסגנונות מנהיגות בולטים: מנהיגות מעצבת ומתגמלת. דרך סקירה זו יובהרו צורות ניהול היכולות להיות מיושמות ע"י מנהלים ביחידות שונות, והאפקטיביות שלהן, ומתמקדת בשתי סגנונות: ניהול חברתי וניהול משימתי. רמת הביצועים בארגון יבחנו כפונקציה של שביעות רצון העובדים, המוטיבציה שלהם ומחויבותם האירגונית.
בעבודה זו אתבסס על ספרות מקצועית העוסקת במנהיגות ובביצועים אירגוניים.

תוכן העניינים:
מבוא
מנהיגות
2.1 סגנונות מנהיגות
2.1.1 מנהיגות מעצבת
2.1.2 מנהיגות מתגמלת
2.2 כיצד נבחר סגנון המנהיגות
ביצועי העובדים בארגון
3.1 מדידת ביצועים
3.2 ניהול ביצועים
3.3 הערכת ביצועים
השפעת סוג המנהיגות על ביצועי הארגון
4.1 השפעה על שביעות הרצון
4.2 השפעה על המחויבות לארגון
4.3 השפעה על המוטיבציה
דיון
סיכום
מקורות מידע

קטע מהעבודה:

סקירת הידע המדעי ביחס לתופעת המנהיגות מראה כי לאורך השנים היתה התייחסות בעיקר לשני מרכיבים: האחד, למנהיג ולמאפייני אישיותו והתנהגותו, והשני, למצב בו נדרשת מנהיגות ולגורמים המעוררים אותה. ההיסטוריון הסקוטי תומס קרלייל (Carlyle 1907) מייחס את תופעת המנהיגות כולה למנהיג.

תגים:

מנהיגות · מנהיגות מעצבת · מנהיגות מתגמלת · שיטות ניהול · סגנון ניהול · מנהל משימתי · מנהל חברתי · ביצועי ארגון · מדידת ביצועים · ניהול ביצועים · הערכת ביצועים · מחויבות לארגון · מוטיבציה

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא ""מנצח התזמורת" - סגנון מנהיגות וביצועים", סמינריון אודות ""מנצח התזמורת" - סגנון מנהיגות וביצועים" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.