היישום אינו מחובר לאינטרנט

מודרניזם, אנטי מודרניזם, פוסט מודרניזם

עבודה מס' 068963

מחיר: 181.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: דיון בדמותו של מרסל דושאן ובהתפתחות הדאדא.

3,920 מילים ,3 מקורות ,2011

תקציר העבודה:

עבוזה זו עוסקת בשתי תופעות/דמויות - מרסל דושאן ויצירתו, וכן התפתחות הדאדא ובעקבותיו הסוריאליזם - כולל סקירה של המניפסטים של שני הזרמים וניתוחם.

מרסל דושאן (1968-1887) היה אמן צרפתי-אמריקני ובן למשפחת אמנים בורגנית. דושאן עצמו החל את דרכו כצייר, ויצר תחת השפעה אימפרסיוניסטית, פוביסטית וקוביסטית. עם זאת, בהגיעו לארצות הברית, זנח דושאן את הציור והחל בפיתוח סגנון ה"רדי מייד", אשר ישפיע רבות על האמנות במאה ה-20, כפי שיוצג כאן. כבר בתחילת הקריירה האמנותית שלו, גילה דושאן נטיות לעיסוק בשאלות שהטרידו את האמנות של תקופתו.

תנועת הדאדא והסוריאליזם היוו שני זרמי אמנות אוונגרדיים, שהתפתחו על רקע מלחמת העולם הראשונה. הדאדא, התפתח לקראת סוף המלחמה, ודעך שנים אחדות לאחר סופה. הסוריאליזם, החל להתפתח בעקבות תנועת הדאדא, בתחילת שנות העשרים, ובין חבריו כלל רבים מתנועת הדאדא. שתי התנועות התאפיינו בשאיפה לתקן את רעות העולם והחברה באמצעות האמנות, תוך שהן יוצאות נגד הרציונליזם המסורתי. עם זאת, ועל אף כי הסוריאליזם נובע מהדאדא, ניכרים בין התנועות הבדלים מהותיים במישור האידיאולוגי, התיאורטי והפרקטי, כפי שיובא כאן.

קטע מהעבודה:

ז'אן ארפ, מראשי התנועה, סיכם במאמרו המאוחר "דאדאלנד" את הסיבות לדעיכת התנועה: "בציריך, בשנת 1915, אדישים למשחטות מלחמת העולם, התמסרנו לאמנויות היפות. בעוד מרחוק רועמות סוללות התותחים, עסקנו אנו בהדבקה, בדקלום, בחריזה, בשירה מקרב לב.

תגים:

מודרניזם · אנטי מודרניזם · פוסט מודרניזם · מודרנה · מודרני · אמנות · זרמים · סגנונות · רדי מייד · ready made · מרסל דושאן · דאדא · סוריאליזם · אוונגרד · אוונגראד

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "מודרניזם, אנטי מודרניזם, פוסט מודרניזם", סמינריון אודות "מודרניזם, אנטי מודרניזם, פוסט מודרניזם" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.