היישום אינו מחובר לאינטרנט

"המופע של טרומן"

עבודה מס' 068962

מחיר: 241.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: ניתוח הרטוריקה שמאחורי הסרט.

4,553 מילים ,3 מקורות ,2011

תקציר העבודה:

עבודה זו תעסוק בניתוח הסרט "המופע של טרומן" (The Truman Show), בבימויו של פיטר ויר ובכיכובו של ג'ים קארי. "המופע של טרומן" הינו סרט קולנוע דרמטי-קומי המתמקד בדמותו של טרומן ברבנק, סוכן ביטוח החי, לכאורה, את החלום האמריקאי הטיפוסי: בית פרטי בפרברים, אישה נאה, חבר ילדות נאמן ועבודה מכובדת.
עם זאת, הצופה נחשף כבר בתחילת הסרט לסדקים שבמציאות השגרתית והמוכרת הזו, כאשר נמסר לו כי גיבור הסרט מצולם ללא ידיעתו במצלמות נסתרות כל חייו - מזה שלושים שנה; כי האי השליו בו האחרון העביר את כל ימיו הוא למעשה אתר צילום הנמצא תחת כיפת ענק הממוקמת בהוליווד; וכי האנשים המקיפים אותו, גם אלה הקרובים ביותר, הינם צוות שחקנים. מתח זה, שבין ידיעתו של הצופה לבין תמימותו ההולכת ומתפוגגת של טרומן באשר למציאות חייו - הסיפור שהוא מספר לעצמו באשר לאותה מציאות, וכן יחסיו עם בני האדם הסובבים אותו - היא שתלווה את הסרט לאורכו.

תוכן עניינים:
מבוא
מבנה הסרט
מסע הגיבור
אמצעי מבע
השקפת עולם
סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

הרעיון המרכזי של הסרט "המופע של טרומן", סובב סביב הנחת היסוד שניתן לנסחה כך: "מה היה קורה לו כל חייו של אדם היו מצולמים ומבוימים ללא ידיעתו?". הז'אנר הדרמטי-קומי של הסרט, מכתיב בלא ספק את רובם של ביטויי הרעיון שהוזכר. הפער בין הצופה - המודע למן ההתחלה במציאות של הגיבור, וכמוהו גם הדמויות בסרט (השחקנים, הצופים בתוכנית והבמאי) - לבין טרומן התמים, מאפשר את קיומה ובחינתה של הנחת יסוד זו לאורך הסרט.

תגים:

קולנוע · רטוריקה · ניתוח · סרט · מקרה · בוחן · מבע · סאבטקסט · מסע · קונפליקט · פער · צופה · רעיון מרכזי · מבנה · אקספוזיציה · עלילה · התרה · עריכה

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא ""המופע של טרומן"", סמינריון אודות ""המופע של טרומן"" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.