היישום אינו מחובר לאינטרנט

"אפקט המומנטום" במניות הנסחרות במדד ת"א 100 בשנים 2000-2009

עבודה מס' 068811

מחיר: 423.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: סקירת הנושאים: הנחת יעילות השוק, אנומליות, ואפקט המומנטום ומחקר שמטרתו לבדוק האם מתקיים אפקט המומנטום במניות הנסחרות במדד ת"א-100.

6,478 מילים ,15 מקורות ,2011

תקציר העבודה:

במסגרת עבודה זו הסברנו מהי הנחת יעילות השוק, מהן אנומליות, ומהו אפקט המומנטום. הצגנו את הספרות האמפירית בנושאים אלה, וקיימנו מחקר עצמאי ורוחבי שמטרתו לבדוק האם מתקיים אפקט המומנטום במניות הנסחרות במדד ת"א-100.
התקופה שנבחרה לצורך ביצוע המחקר עמדה על 10 שנים, וחתך המדידה היה חודשי. לאחר ריכוז הנתונים עבור כלל החברות למשך התקופה האמורה, בנינו טבלה שהמירה את שווי השוק לתשואה, וטבלה נוספת הגדירה ערכים בינומיים עבור כל מנייה לכל חודש - "1" עבור תשואה הגבוהה מתשואת המדד ו "0" עבור תשואה הנמוכה מתשואת המדד. תצפית נספרה כאשר במשך שלושה חודשים ברציפות המנייה התנהגה באופן זהה (רצף של 111 או 000), ואז נבחנה התנהגות המנייה בשלושת החודשים העוקבים כאשר במידה ובשניים או שלושה חודשים המנייה השיגה תשואה גבוהה מהמדד התצפית נחשבה כמומנטום חיובי בפועל (בעוצמה בינונית או חזקה), ובהתאם חושב גם מומנטום שלילי.
המניות חולקו לענפים השונים כפי המקובל. התייחסות נוספת הייתה גם למניות שלא נסחרו במדד במשך כל תקופת המחקר.

תוכן:
1. סקירת ספרות
2. השערות המחקר
3 שיטת מחקר
4. תוצאות המחקר
5. דיון ומסקנות
6. ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

1.3 אפקט המומנטום - הרחבה
Lamoureux, C. G. and Lastrapes, W.D הציגו ב-1994 את "אפקט המומנטום" כאנומליה היחידה, הידוע בשוק, אשר עודנה קיימת גם לאחר גילויה, ועל כן חשיבותו. זאת להבדיל מאנומליות אחרות אשר נעלמו לאחר גילוין או שנעלמו וחזרו לפרקי זמן שונים.
וויליאם שארפ, גורדון אלכסנדר וג'פרי ביילי התייחסו בספרם "השקעות - המהדורה השישית" לתופעת "משקיעי המומנטום" והוגדרו על ידם כמשקיעים הבוחרים מניות אשר עלו טרם מועד הרכישה ופשוט "רוכבים" על גל העליות. עוד השלישייה הנ"ל מוסיפה כי המשקיעים נוהגים כך מתוך אמונה כי המניות ימשיכו לעלות אודות לעלייה המתמשכת של עקומי הביקוש שלהן. מצד שני "משקיעי המומנטום" בוחרים מניות אשר ירדו טרם מועד המכירה מתוך אמונה כי המניות הנ"ל ימשיכו לרדת אודות לירידה המתמשכת של עקומי הביקוש שלהן.

תגים:

אפקט המומנטום · אנומליות · חיזוי תשואה · משתני מאקרו · צבר הזמנות · Accruals · השקעות הון · סיכון אשראי · אפקט הערך · אפקט הגודל · סטיות משוק יעיל · יעיל · בורסה · השקעות · שוק ההון · מניות

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא ""אפקט המומנטום" במניות הנסחרות במדד ת"א 100 בשנים 2000-2009 ", סמינריון אודות ""אפקט המומנטום" במניות הנסחרות במדד ת"א 100 בשנים 2000-2009 " או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.