היישום אינו מחובר לאינטרנט

שביעות רצון וביטחון התעסוקתי - חברת HOT

עבודה מס' 068791

מחיר: 483.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: הקשר שבין מידת שביעות רצון העובד לבין מידת הביטחון התעסוקתי בעולם וירטואלי בקרב עובדי מכירות העובדים במוקד השירות לעומת סוכני מכירות בשטח בחברת HOT.

13,228 מילים ,55 מקורות ,2010

תקציר העבודה:

חברת HOT הינה אחת מחברות הטלקומוניקציה הגדולות בישראל והיא מתמחה במתן שירותים שונים כמו: שידורי טלוויזיה בכבלים, תשתיות אינטרנט בכבלים וטלפוניה קווית.
החברה מתמחה במתן שירות ללקוחותיה ובשימוש רב של טכנולוגיות מידע (IT) ותקשורת מתקדמים ביותר, המסווגים את הארגון במידה רבה כארגון וירטואלי, אך עם זאת הארגון מתנהל בצורה מסורתית עם הירכיה ברורה בין גופי הארגון וצורת ניהול מסורתית.

בעבודה זאת רצינו לבדוק את טיב הקשר שבין מידת שביעות הרצון מהעבודה למידת הביטחון התעסוקתי בקרב עובדי המכירות בארגון, שנחלקו לשתי קטגוריות: נציגי המכירות במוקד וסוכני המכירות בשטח.
כמו כן רצינו לבדוק מהי מידת הוירטואליות בארגון והאם היא משפיעה על מידת שביעות רצון העובדים ומידת הביטחון התעסוקתי בקרב העובדים.
רמת שביעות הרצון מהעבודה נחלקה לארבעה מימדים שונים: שביעות רצון משכר ותגמולים, שביעות רצון מהסביבה, שביעות רצון מהמנהל הישיר ושביעות רצון מהעמיתים לעבודה.
מידת הביטחון התעסוקתי נחלקה לשני מימדים: ביטחון תעסוקתי קוגניטיבי וביטחון תעסוקתי רגשי.
כמו כן נבדקה השפעות של משתנים דמוגרפיים של כל עובד (מגדר, גיל, וותק בארגון, גיל) על תוצאות המחקר.

המחקר התבצע באמצעות סקר בצורת שאלון שמולא ע"י 81 מאנשי המכירות בארגון ש- 60% מהם נציגי מכירות במוקד ו- 40% מהם סוכני מכירות בשטח.

לאחר ביצוע המחקר וניתוח סטטיסטי של הממצאים נמצא כי :
* מידת שביעות הרצון מהעבודה הינה בינונית עד גבוהה, מידת שביעות הרצון מסביבת העבודה והעמיתים לעבודה נצפתה כגבוהה אך עם זאת יש מקום לשיפור בנושאים כמו שביעות רצון משכר ותגמולים ושביעות רצון מהמנהל הישיר.
* מידת הביטחון התעסוקתי הינה בינונית עד גבוהה, לא נצפה הבדל בין מידת ביטחון תעסוקתי קוגניטיבי למידת ביטחון תעסוקתי רגשי.
* מידת שביעות הרצון מהעבודה בקרב נציגי המכירות במוקד גבוהה מסוכני המכירות בשטח.
* מידת הביטחון התעסוקתי בקרב נציגי המכירות במוקד גבוהה מסוכני המכירות בשטח.
* מידת הוירטואליות בחברה אינה משפיעה על מידת שביעות הרצון מהעבודה בקרב עובדי החברה.
* מידת הוירטואליות בחברה אינה משפיעה על מידת הביטחון התעסוקתי בקרב עובדי החברה.
* וותק העובד בארגון משפיע על מידת שביעות הרצון מהעבודה ועל מידת הביטחון התעסוקתי.
* גיל הנשאל אינו משפיע על מידת שביעות הרצון מהעבודה ועל מידת הביטחון התעסוקתי.

ניתן לומר כי חלק מההשערות ששיערנו בתחילת המחקר והתבססו על סקירת הספרות וחשיבה לוגית אוששו וחלק מהן לא אוששו ואפילו היו הפוכות.

תוכן העניינים:
1. תקציר
2. מבוא
3. סקירת ספרות
3.1 ארגון וירטואלי
3.2 עבודה מרחוק
3.3 ניהול וירטואלי
3.4 שביעות רצון מהעבודה
3.5 שביעות רצון משכר ותגמולים
3.6 שביעות רצון מסביבת העבודה
3.7 שביעות רצון מהמנהל הישיר
3.8 שביעות רצון מהעמיתים לעבודה
3.9 ביטחון תעסוקתי בעבודה
3.10 משתנים דמוגרפיים והשפעותיהם על שביעות רצון מהעבודה וביטחון תעסוקתי
מגדר
גיל
וותק בארגון
השכלה
4. תאור הארגון
5. מודל המחקר
6. שאלת המחקר
7. השערות המחקר
8. השיטה
9. תוצאות
10. סיכום
11. דיון
12. מגבלות המחקר
13. ביבליוגרפיה
14. נספחים

קטע מהעבודה:

ארגון וירטואלי יכול להיות מוגדר בשני אופנים: 1. ארגון וירטואלי הוא רשת של גופים אינדיבידואלים בלתי תלויים שביוזמה משותפת ובעזרת שימוש בטכנולוגיות מידע ותקשורת, מתאחדים ע"מ להשיג יתרון תחרותי. הגופים מתאחדים בצורה ורטיקלית, מביאים ומשתמשים ביכולות הליבה שלהם ומתנהגים כגוף יחיד.
2. ארגון וירטואלי הוא ארגון המורכב מקבוצה של אנשים או ארגונים בלתי תלויים שמשתמשים בצורה מוגברת מהרגיל בשימוש בטכנולוגיות מידע ותקשורת ע"מ לתקשר, לערוך עסקים ולפעול יחד ע"מ להשיג את מטרותיהם.
המטרה של ארגון וירטואלי היא לפעול במספר מקביל של שווקים משתנים ולנצל את יכולותיו ע"מ להשיג יתרון תחרותי, לשפר את ביצועיו, להגביר את יעילותו, להקטין את זמן התגובה לשינויים ולהקטין את תקורות הארגון (Sieber and Griese,1998).

תגים:

שביעות רצון · ביטחון תעסוקתי · מנהל עסקים · משבי אנוש · כבלים · טלויזיה · טלביזיה · מוטיבציה · תגמול עובדים · שירות · העסקה וירטואלית

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "שביעות רצון וביטחון התעסוקתי - חברת HOT", סמינריון אודות "שביעות רצון וביטחון התעסוקתי - חברת HOT" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.