היישום אינו מחובר לאינטרנט

מתכות רעילות בענף הדנטלי - אמלגם וכספית, ניקל כרום קובלט ובריליום

עבודה מס' 068759

מחיר: 241.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: סקירה של מתכות רעילות ברפואת שיניים והשלכותיהן על הפציינטים ויתרה מזאת על הצוות הרפואי שעובד איתן, כגון: טכנאי שייניים, רופאי שיניים וסייעות.

4,673 מילים ,28 מקורות ,2011

תקציר העבודה:

עבודה זו תעסוק בנושא מתכות ברפואת שיניים ותעמוד על טיבן ואופיין. יוצגו ההיסטוריה, תרכובת ואופני השימוש במתכות השונות תוך מתן דגש על השפעתן על העובדים איתן, שכן מתכות שונות הוגדרו כרעילות והן מהוות גורמי סיכון למחלות שונות ואף למוות.
מספר המתכות שיוצגו בעבודה זה היו וחלקן עדיין בשימוש שכיח במקצועות רפואת השיניים, מרפאות ומעבדות. עיבוד מתכות, התהליך שבזכותו מתאפשר מתן מענה על בעיות רפואיות דנטאליות שונות - הינו התהליך שבבסיסו יכולים להתעורר גם פחד ורתיעה באם מדובר במתכות בעלות פוטנציאל השפעה שלילי ארוך טווח. באופן זה, עיבוד מתכות רעילות ואחרות נכנס לרשימת לרשימת הסכנות שמעסיקות את העולם הדנטאלי הישראלי והגלובאלי כאחד.
מטרת עבודה זו הינה להתריע על הסכנות הטמונות בעבודתם של טכנאי ורופא השיניים ולהציע שיטות עבודה וחומרים חליפיים מומלצים. לבסוף עבודה זו תכלול רשימת מסקנות והמלצות לעבודה עם מתכות מסוג זה ותעלה את הצורך בהתרעה על הסכנות הטמונות בעבודה עם חומרים מסוכנים, פיתוח טכניקות רפואיות פורצות דרך שיחליפו מגע יד אדם במסגרת המוסד הרפואי בכלל וטכנאות השיניים בפרט.

העבודה מכילה קטעי עיתונות עדכניים בנושא, ראיון קצר עם רופא שיניים, ומעלה לדיון את החשיבות של בטיחות בעבודה וקשרי מעבדה -מרפאה.

תוכן עניינים:
הקדמה
מתכות - סקירה
אמלגם וכספית
ניקל כרום קובלט
בריליום
מסקנות והמלצות
רשימה ביבליוגרפית
נספח - ראיון

קטע מהעבודה:

הרעלה של מתכות מתרחשת באמצעות אבק, גזים וגם מגע עם העור או בליעה. חשיפה קצרת מועד עלולה להוביל לקשת רחבה של תופעות כמו אלרגיות עור, צריבה בריריות הפנים ודרכי הנשימה, כאבי ראש, שיעול, סחרחורת, חולשה, חום, כאבים בחזה וקוצר נשימה. חשיפה איטית וארוכת טווח לא תורגש מיד, אבל תזיק לכליות ולריאות וגם למערכות פנימיות אחרות, כגון מערכת הרבייה. יש קשר בין הרעלת מתכות להתפתחות מחלות נפש (המרכז למחקר ומידע, 2008).

תגים:

מתכות · דנטלי · רעיל · טכנאי שיניים · רופאי שיניים · סייעות שיניים · בטיחות בעבודה · רפואה סביבתית · סביבת עבודה

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "מתכות רעילות בענף הדנטלי - אמלגם וכספית, ניקל כרום קובלט ובריליום", סמינריון אודות "מתכות רעילות בענף הדנטלי - אמלגם וכספית, ניקל כרום קובלט ובריליום" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.