היישום אינו מחובר לאינטרנט

השפעת הקניית החינוך וההשכלה על המוביליות החברתית-ניתוח בין דורי

עבודה מס' 068361

מחיר: 423.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: העבודה דנה בחשיבות הקניית החינוך וההשכלה ככלי שיכול לשפר מוביליות (ניידות) חברתית - עלייה במעמד החברתי, ממעמד נמוך לגבוה, תוך התייחסות לגורמים היכולים להשפיע על הקניית החינוך.

13,822 מילים ,13 מקורות ,2010

תקציר העבודה:

מטרת עבודה זו היא לבחון, מבחינה כלכלית, את השפעת הקניית החינוך וההשכלה על המוביליות החברתית הבין דורית.

במסגרת עבודתי זו אסקור את מסגרות החינוך וההשכלה הקיימים בישראל ובעולם, אציג נתונים כלכליים על מערכת החינוך בישראל בהשוואה למדינות מערביות אחרות ומדינות החברות בארגון לשיתוף פעולה כלכלי ולפיתוח, ארגון ה-OECD.

בהמשך, אעמוד על חשיבות הקניית החינוך וההשכלה ועל האופן שבו הקניית החינוך וההשכלה משפיעים על ההישגים החינוכיים וזאת באמצעות הצגת נתונים כלליים על מצב מערכת החינוך בישראל לעומת מדינות מערביות החברות בארגון ה-OECD ובאמצעות בחינת הגורמים החינוכיים המשפיעים על רמת ההישגים החינוכיים כמו: המצב הסוציו-אקונומי של ההורים, השקעת ההורים בחינוך ובהשכלת הילדים באמצעות בחירת בית ספר פרטי או ציבורי, ירושות ועזבונות, השפעתם על יכולת הלמידה של ילדיהם מבחינת גנטית, העברת ידע וכישורים, קשרים משפחתיים וכמובן השפעת הסביבה המשפחתית.

אמשיך ואבחן את סוגיית הפערים החברתיים, הגורמים לאי-שוויון בהכנסה ובהזדמנויות לרכישת השכלה, הנובעים ממצב סוציו-אקונומי נמוך או מיכולת למידה נמוכה או פערים הנוצרים עקב בחירת בית ספר ציבורי או פרטי על-ידי ההורים. מנקודה זו, אבחן כיצד משפיעים פערים חברתיים אלה על הרווחה החברתית הן בדור הנוכחי והן בדורות הבאים, רווחה חברתית הבאה לידי ביטוי בהנעה של הפרטים במורד או במעלה הסולם החברתי, כלומר, רווחה הבאה לידי ביטוי בהנעת המוביליות החברתית התוך דורית והבין דורית מעלה או מטה.

תוכן עניינים:
1. מבוא
2. הקניית החינוך וההשכלה
2.1 מסגרות החינוך הקיימות בישראל ובעולם
2.2 נתונים כלליים על מערכת החינוך
2.3 חשיבות הקניית החינוך
2.4 השפעת הקניית החינוך על ההישגים החינוכיים
2.5 ירושות ואי שוויון
2.6 מה בין חינוך ציבורי לבין חינוך פרטי?
3. מוביליות חברתית בין דורית
4. השפעת הקניית החינוך וההשכלה על המוביליות החברתית הבין דורית
4.1 השפעת הקניית החינוך על הרווחה ועל המוביליות החברתית
4.2 המודל הדינאמי
5. סיכום ומסקנות
6. ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

באופן כללי, השכר בעיקרו, מונע מההישגים החינוכיים של הפרט ולכן, התמדה בין דורית בחינוך ובהשכלה מהווה גורם מפתח, הקובע את ההתמדה בשכר. הכל מתחיל בילדות, כפי שמציינים סטיבן ברנט וקלייב הבלטפילד במאמרם(5): "התפתחות הילדות ומוביליות חברתית". סטיבן ברנט וקלייב הבלטפילד בחנו כיצד השקעות ציבוריות בחינוך קדם בית ספרי, כמו: גן טרום חובה או גן חובה, בארצות-הברית משפיעות על מיומנות הילדים, באופן כללי ואף על המידה, שבה השקעות אלה מצמצמות פערים ברמת ההכנסה המשפחתית, לא רק במשך תקופת הילדות שלהם, אלא גם כשהם כבר מבוגרים. כותבי המאמר גם בחנו, כיצד השקעות חדשות בתוכניות אלה משפיעות על מיומנויות והישגי הילדים והגיעו למסקנה, שהשקעות אלה בתוכניות רחבות וממוקדות בגילאי הגן יתרמו לשיפור במוביליות החברתית ויניבו תוצאות חיוביות לאורך זמן.

תגים:

כלכלה בין דורית · מוביליות חברתית · ניידות חברתית · אי שוויון חברתי · חינוך · השכלה · פערים חברתיים · ירושות · בתי ספר פרטיים · מודלים כלכליים · תקציבים

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "השפעת הקניית החינוך וההשכלה על המוביליות החברתית-ניתוח בין דורי", סמינריון אודות "השפעת הקניית החינוך וההשכלה על המוביליות החברתית-ניתוח בין דורי" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.