היישום אינו מחובר לאינטרנט

בדידות ותקווה באמצעות קשר עם חיות

עבודה מס' 068267

מחיר: 302.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: בדיקת רמות הבדידות והתקווה של ילדים בגילאי בית ספר יסודי עד חטיבת ביניים (6-14) ומבוגרים בגילאי 50+, באמצעות שאלון בדיווח עצמי.

5,309 מילים ,13 מקורות ,2010

תקציר העבודה:

מטרת המחקר הייתה לבחון תחושות בדידות ותקווה באמצעות קשר עם חיות. במסגרת המחקר התמקדנו במציאת הקשר שנוצר עם חיות על ידי אנשים בודדים ובמציאת השלב שבו עולה התקווה כתגובה לכך. המדגם מנה 20 ילדים (מתוכם 10 בנים ו-10 בנות) תלמידי כיתות א-ט בבתי ספר רגילים, בטווח הגילאים 6-14 שנים ו-20 מבוגרים (מתוכם 10 נשים ו-10 גברים) בעלי השכלה תיכונית עד אקדמאית בטווח הגילאים 46-63 שנים. הערכת הנבדקים התבססה על דיווח עצמי בשאלונים אנונימיים שדנו במשתנים: תחושות בדידות, תחושות תקווה וקשר עם חיות. תוצאות המחקר הצביעו על הבדל משמעותי ברמות הבדידות איך בניגוד להשערת המחקר לא על פי גיל ומגדר. נבדקים בעלי רמת בדידות גבוהה דיווחו על קשר חזק יותר עם חיות ובאופן מפתיע גם על תחושות תקווה נמוכות יותר. מממצאי המחקר עולה גם כי נבדקים אשר נמצאים בסביבת גידול של חיה ביטאו יותר קשר לחיות בהשוואה לנבדקים שלא. ממצאי המחקר מראים כי הקשר שמתפתח עם חיות על ידי אנשים בודדים לא מעלה אצלהם תחושות תקווה ובעצם משמש כנחמה אך לא כפתרון לבעיית הבדידות.

תוכן העניינים:
תקציר
מבוא
שאלות והשערות המחקר
שיטה
תוצאות המחקר
דיון ומסקנות
ביבליוגרפיה
נספח - שאלון

קטע מהעבודה:

יישום הקשר בין האדם לבעלי החיים מתבסס בתחומי החיים הן בתחומי הפנאי של גידול חיות מחמד, ביקור בגן החיות, התנדבות לעזרה לחיות והן בתחום הטיפולי של שימוש בקשר זה לצורכי טיפול באנשים עם מחלות נפשיות ומוגבליות פיזיות. מקומו של קשר זה בין האדם לחיות השונות בחיי הפרט והיכולת של הפרט להטמיע את הקשר הזה במגוון תחומי החיים השונים מצביעה על כך שהמודעות לתועלות של קשר זה הולכת וגדלה בשנים האחרונות. אחזקת חיה זוהי תרבות אוניברסלית והשוני בין המגוון האתני הקיים בעולם הוא בבחירת החיה שנחשבת כמתאימה לאחזקה באותה התרבות (Curtiss, Holley& Wolf, 2006).

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "בדידות ותקווה באמצעות קשר עם חיות", סמינריון אודות "בדידות ותקווה באמצעות קשר עם חיות" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.