היישום אינו מחובר לאינטרנט

דרכי פתרון בעיות אצל ילדים

עבודה מס' 067906

מחיר: 96.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: הגורמים המשפעים על דרכי פתרון בעיות אצל ילדים ומספר אסטרטגיות לביצוע המטלה.

2,276 מילים ,7 מקורות ,2008

תקציר העבודה:

אחד הגורמים המשפיעים על פתרון בעיות הוא קיבולת הזיכרון,לילדים ומבוגרים יש קיבולת זיכרון שונה ולפי קרפטנר ומוזר זיכרון הוא אחד הגורמים שעוזרים בפתרון בעיה ומאפשר לשלוף תשובה נכונה.
קיימות אסטרטגיות שונות לפתרון בעיות ,ניסוי וטעייה ,שיטות קירוב,שיטות פיצול,ושיטות המבוססות על מידע קיים (Hayes,1981,בתוך מבוא לפסיכולוגיה יחידה 6).
מטרת המחקר היא להוכיח כי קיים קשר בין מספר האיברים בתרגיל לבין נכונות פתרון התרגיל ואת הקשר בין האסטרטגיה ששימשה את הנבדק לבין מספר האיברים שהיו בתרגיל.
כדי לבדוק את הקשר נבדקו שלושים ילדים בני 6 (15 בנים ו 15 בנות). לילדים ניתנו עשרה תרגילי חיבור,חמישה תרגילים בעלי שני איברים וחמישה תרגילים בעלי שלושה איברים,שהסכום הסופי של כל התרגילים זהה.
כל ילד פתר את עשרת התרגילים בזמן שאני צופה בו,ובודקת באיזה אסטרטגיה השתמש הילד (אצבעות או ראש).
התוצאות הראו כי לא קיים קשר מובהק בין אורך התרגיל לנכונות הפתרון וכי קיים קשר מובהק בין האסטרטגיה ששימשה את הנבדקים לכמות האיברים בתרגיל.
עפ"י התוצאות נראה כי בתרגיל המונה שלושה איברים הילדים השתמשו באסטרטגיית האצבעות,תוצאה זו תומכת בהצעתו של סיגלר (1995) שבמהלך השנים גדלה יכולתו של הילד להתאים את השיטות שאותן הוא בוחר לאופי המשימה שהוא מנסה לפתור.

תוכן העניינים:
תקציר
מבוא
שיטה
תוצאות
דיון
ביבליוגרפיה
נספחים

הערת מערכת: העבודה אינה כוללת את דף העבודה עם התרגילים.

קטע מהעבודה:

הקושי הראשוני בפתרון בעיה הוא כיצד לגשת אליה, ממה להתחיל, איך לפתור אותה, עפ"י נואל וסיימון בתהליך פתרון בעיה יש להציב תתי מטרות אשר פתרונם יובילו לפתרון הבעיה העיקרית.
במסגרת התחום הרחב של עיבוד מידע נערכו מחקרים רבים בנושא של פתרון בעיות, שבהן הילד צריך למצוא דרך לתיאום שיטתי בין תפקודים שונים כגון: בתפיסה, הקשב ויכולת הזיכרון. מטלה של פתרון בעיות כוללת מטרה מסוימת, כמה מכשולים בדרך אליה, טכניקות אחדות שניתן להשתמש בהן כדי להגיע לפתרון , וכן משאבים מסוימים - כגון מידע או אנשים המוכנים להעניק עזרה, כאשר לבסוף נדרשת גם הערכת תוצאות.(DeLoache et al'1998).

תגים:

פתרון בעיות · אסטרטגיות · התפתחותית · הביהביוריזם

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "דרכי פתרון בעיות אצל ילדים", סמינריון אודות "דרכי פתרון בעיות אצל ילדים" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.