היישום אינו מחובר לאינטרנט

אלצהיימר

עבודה מס' 067886

מחיר: 240.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: בחינת המחקר אודות המאפיינים הניאורפסיכולוגים של דמנציה מסוג אלצהיימר ואת ההשפעה שלהם על איכות החיים של הפרט.

2,741 מילים ,30 מקורות ,2009

תקציר העבודה:

עפ"י ה- DSM חולים הסובלים מדמנציה מאבדים את יכולות הזיכרון הבסיסיות שלהם. דבר שפוגע בתפקודם באופן משמעותי. האבחנה ניתנת כאשר מתקיימים הקריטריונים הבאים: שיבושים קוגניטיביים כמו, פגיעה בזיכרון שכוללת חוסר יכולת לשמר חומר קיים או חוסר יכולת ללמוד חומר חדש. בנוסף, אחד או יותר מהשיבושים הבאים: אפאזיה, אפרקסיה, אגנוזיה או ליקויים ביכולת ביצועית אחרת (כמו ארגון, תכנון, הפשטה). ירידה חדה בתפקוד החברתי או התעסוקתי. וקימת ירידה הדרגתית ומתמשכת של היכולת הקוגניטיביות ( DSM-IV, 1994) .
שכיחות המחלה בקרב האוכלוסייה הכללית הינה 15%, כאשר מגיל 65 ומעלה שכיחותה עולה ובגיל 85 מגיעה עד לכ- 40%. ידוע שהמחלה פוגעת בכ- 30 מיליון אנשים בעולם (Orgogozo et al, 2003). ועקב העלייה בתוחלת החיים ניתן לצפות ששכיחותה תעלה בשנים הבאות. הצפי הוא שמספר החולים ישלש את עצמו עד שנת 2050 אם לא ימצא מרפא למחלה (Alzheimer's Association, 1997).היכולת לשרוד בחיים עם המחלה נעה בין 8 ל- 10 שנים (Daffner & Scinto, 2000; Geldmacher & Whitehouse, 1996).

עבודה זו תתאר את תהליכי מחלת האלצהיימר ואת השפעותיה והקשיים עימם מתמודדים החולה ובני משפחתו.

קטע מהעבודה:

חולי האלצהיימר משתייכים לסקטור של מטופלי בריאות במשך השנים. הם חווים דחיות קוגניטיביות מה שמפריע להם לקיים אורח חיים רגיל ותקין ללא עזרה רפואית כזו או אחרת. ועם השנים נעשים מהלכים לבוא ולשפר את איכות החיים שלהם ולהשלמה עם מחלתם על ידי שיפור הטיפולים הסיעודיים, טיפוליים, תרופתיים וחברתיים (Harlem, 2000).
על פי ארגון הבריאות העולמי הטיפול באלצהיימר כולל את הפן הפיזיולוגי, סוציאלי חברתי ופסיכולוגי. כל המושג של איכות חיים אצל חולי האלצהיימר הוא מאוד קשה להגדרה ויש נטייה לאנשים להתעסק בדעות האישיות שלהם, ולהעריך איכות חיים על פי קריטריונים שונים. לכל אדם יש דרך מיוחדת להגדרת הערך מה נותן לו איכות חיים (Harlem ,2000).

תגים:

אלצהיימר · דמנציה שיטיון · שיכחה · איכות חיים · מחלה

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "אלצהיימר", סמינריון אודות "אלצהיימר" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.