היישום אינו מחובר לאינטרנט

סנדי שרמן, סדרת תמונות שחור לבן: "תמונות מתוך סרט ללא כותרת" (תרגיל)

עבודה מס' 067823

מחיר: 241.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: סקירה וניתוח תצלומים מתוך סדרת תמונות בשחור לבן של הצלמת.

1,077 מילים ,5 מקורות ,2003

תקציר העבודה:

סנדי שרמן אומנית אמריקאית החלה לייצור מסוף שנות ה- 70 סדרות תצלומים בהם היא מביימת את עצמה בתמונות פרוטרט עצמי כאשר היא מדמה את עצמה עם כל הסטריאוטיפים המתלווים לשחקניות קולנוע, דוגמניות, ודימויים נוספים של נשים מתחום הפרסום.
בחרתי לצרף לעבודה כמה תצלומי שחור לבן מתוך הסידרה הראשונה שלה- תצלומי פרוטרט שלה עצמה המחקים קטעי סרטים, אופרות סרטים וכתבי עת משנות ה- 40 וה- 50 המהווים עבורה מקור השראה.
יצירות מוקדמות אלו הן ממוספרות והיא קוראת להן "תמונה מתוך סרט ללא כותרת". עצם הכותרת שנבחרה מדגישה את אמונתה בכך שאמצעי התקשורת מכתיבים לנשים את ה"תסריטים של החיים", כללים שעל פיהם הנשים מתנהגות.
סיבה נוספת שתצלומיה לא קיבלו כותרת מוגדרת היא כיוון שכוונתה של שרמן לגרום לצופים לצייר לעצמם את מסקנתם מהעבודות. לפי שרמן אלו תמונות המציגות רגשות אנושיים, והעניין של זהות המודל הוא לא יותר מהפרטים האחרים.

קטע מהעבודה:

האישה בתמונותיה של שרמן מגלמת את האובייקט הנצפה, האובייקט הריק ע"י הגבר הסובייקט הצופה, הסובייקט הפועל.
"הדיוקן העצמי" של שרמן הוא דיוקן קולקטיבי המורכב מאוסף, "הדימויים התרבותיים" שיש לנו מן המושג "אישה", האובייקטים המוצגים בתמונות כאן הם אינם "סינדי שרמן" כי אם תחפושות תיאטרליות, "דימויים רגשיים מואנשים" כפי שאמרה הזוכים לנוכחות כביכול עצמאית: קונוונציה מודולרית המתאימה את עצמה לנסיבות תיאטרליות משתנות. ולכן מה שמיוצג ב"דיוקן" אינו כלל הדיוקן האישי, ואף איננו "העצמי".

תגים:

מגדר · דימוי · נשים · סטריאוטיפים · תקשורת · המונים · קולנוע · פורטרט · דיוקן · עצמי · צילום · סטילס · פוסטמודרניזם · תצלומים

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "סנדי שרמן, סדרת תמונות שחור לבן: "תמונות מתוך סרט ללא כותרת" (תרגיל)", סמינריון אודות "סנדי שרמן, סדרת תמונות שחור לבן: "תמונות מתוך סרט ללא כותרת" (תרגיל)" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.