היישום אינו מחובר לאינטרנט

השיקול המוסרי מול הכלכלי בהחלטתו של הרופא לגבי אופן הטיפול בחולה

עבודה מס' 067414

מחיר: 120.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: בחינת הדילמה מהזוית של הכלכלה הקלאסית ומול תורות המוסר.

3,724 מילים ,13 מקורות ,2008

תקציר העבודה:

כאשר אנחנו נכנסים לחדר הרופא לקבלת ייעוץ, טיפול או מרשם, אנחנו רואים מולנו אדם בתפקיד. מתוקף התפקיד שלו וההילה של תפקידו, אנחנו נותנים אמון מלא ברופאנו ולרוב בוטחים בכל עצה, טיפול ומרשם שקיבלנו. מאוד קל לשכוח כי הרופא הינו אדם ככל אחד, שממלא את תפקידו ובעל השקפת עולם אתית ומוסרית אישית. כשהרופא מאחורי השולחן פושט את חלוק הרופא הוא צריך לחשוב על פרנסה, משפחה, קריירה וכל אותם הדברים אשר מטרידים את כולנו ומנחים את דרכנו, ולפעמים מתנגשים עם ההשקפה האתית.
אותו פיצול התפקידים של האדם-רופא הוא הגורם לניגוד האינטרסים, ההיבט המוסרי מול ההיבט הכלכלי נפגשים כמעט בכל החלטה של האדם-רופא.
העבודה תעסוק באותה דילמה של הרופא, השיקול המוסרי והשיקול הכלכלי המשפיעים על החלטותיו הרפואיות, וכיצד עליו להתמודד עם הדילמה. אני אבחן את הדילמה מהזוית של הכלכלה הקלאסית ומול תורות המוסר. אציג את הצד של הארגונים הרפואיים וחלקם בלחץ שיש על הרופא להפעיל שיקול כלכלי בעבודתו. כמו כן אדבר על ראיית העולם השונה מארגון לארגון וכיצד היא משפיעה על היחסים בין הארגון לרופא. אבחן את הכלים הקיימים כיום לריסון פנימי וחיצוני של הארגונים ושל הרופאים כדי למנוע התנהגות לא אתית. לסיכום אנסה להתוות קו לפיו ניתן יהיה להתמודד עם התופעה בצורה יעילה יותר.

תוכן העניינים:
1. מבוא
2. הדילמה הרפואית- השיקול המוסרי מול השיקול הכלכלי
2א. הדילמה מזוית הכלכלה הקלאסית
2ב. הדילמה לפי עקרונות המוסר
3. המעסיקים והשפעתם על החלטות הרופא
3א. ראיית העולם הארגונית
4. הריסון הפנים ארגוני
5. הריסון החיצוני
6. סיכום
7. ביבליאוגרפיה;

קטע מהעבודה:

לרופא יש כמה נאמנויות שמתנגשות ביניהן, האחת לקופת החולים בה הוא מועסק והשניה לחולה שמולו. עליו לפטור את הדילמה הניצבת בפניו: איך לפעול מול החולה, לפי אינטרס כלכלי או לפי טובת החולה?
מתוקף התפקיד ומכח השבועה לפיה חלה עליו חובת הריפוי וההימנעות מהיזק, על הרופא לדאוג לחוליו, ולהעניק להם את הטיפול הרפואי הכי טוב שביכולתו לספק. עליו לחשוב אך ורק על טובת החולה, השיקול הכלכלי האישי שלו והמגבלות התקציביות של הארגון אינן אמורות להשפיע על אופן ההטיפול ואם דרוש אז לבצע בדיקות וטיפולים שעלותם לארגון הרפואי, שמטעמו הוא פועל, יכולה להיות גבוהה. (1)

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "השיקול המוסרי מול הכלכלי בהחלטתו של הרופא לגבי אופן הטיפול בחולה", סמינריון אודות "השיקול המוסרי מול הכלכלי בהחלטתו של הרופא לגבי אופן הטיפול בחולה" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.