היישום אינו מחובר לאינטרנט

ערד המקראית ותל-ערד

עבודה מס' 067249

מחיר: 72.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: בחינת המקורות הכתובים והניסיון לזהות את תל-ערד.

974 מילים ,3 מקורות ,2009

תקציר העבודה:

בעבודה זו נבחן את המקורות הכתובים הקשורים בעיר ערד ונתאר את הניסיון לזהות את תל-ערד השוכן כ 30 ק"מ ממזרח - צפון-מזרח לבאר-שבע עם העיר ערד המקראית.
העבודה כוללת סקירה של המקורות הכתובים, ושל הגילויים הארכיאולוגים בתל-ערד.

קטע מהעבודה:

מחוץ למקורות התנ"כיים שהבאנו לעיל כמעט ואין קיימות עדויות לקיומה של ערד מלבד אלו:
‎- בתקופת המלוכה (תקופת הברזל השנייה; 1000-586 לפנה"ס) אנו מוצאים שערד מוזכרת ברשימת הערים של פרעה שישק , שנתחברה לאחר מסעו בשנה החמישית למלך רחבעם, וכך נכתב שם:"חגרם ערד רבת ערד נ-בת ירחמ" (מס' 107-112) , כלומר: בזמנו של שישק, היו שתי ערים ששמן ערד. האחת היא עיר גדולה ("רבת ערד"), והשניה, הקטנה יותר, נקראת על שם משפחת ירחם ("נבת ירחמ").
- אבסביוס (אונומסטיקון 14, שו' 11-4) מזכיר כפר בשם ערד השוכן כ4 מיל מח'רבת כסיף ו20 מיל מחברון, ותיאורו תואם את האתר שאנו מכנים כיום תל-ערד.

תגים:

אבסביוס · רות עמירן · יוחנן אהרוני · תקופת ההתנחלות · אוסטרוקונים · זיהוי אתרים

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "ערד המקראית ותל-ערד", סמינריון אודות "ערד המקראית ותל-ערד" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.