היישום אינו מחובר לאינטרנט

מופעי דיבינציה בספר הטסו צ'ואן

עבודה מס' 067211

מחיר: 277.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: בחינת השאלה: האם ישנה אחידות במופעי הדיבינציה השונים בטסו- צ'ואן.

6,507 מילים ,4 מקורות ,2006

תקציר העבודה:

1. בטסו צ'ואן ישנם נושאים רבים למחקר: פילוסופיה ודת, קרבות גדולים ואסטרטגיה צבאית, פוליטיקה ,היררכיה ויחסי כוחות, חלומות - גורמים רבים העולים מתוך הנרטיבים השונים אשר מצויים בספר המופלא הזה. החלטתי לבחור בדיבינציה, חיזוי עתידות. הנושא תמיד ריתק אותי.
2. איני דובר/קורא סינית, לכן אשתמש בגירסת התרגום האנגלי של ברטון ווטסון ושל ג'יימס לג. על מנת למצוא את מופעי הניבוי אשתמש במילות החיפוש "שריון-צב" ו "מקלות-ניבוי". אקרא את כל המופעים, ואכתוב עליהם רקע ופירוט של מה שהתרחש במופע. אנסה תוך כדי כך לבדוק האם ישנה אחידות במופעי הדיבינציה,וזאת על פי חלוקתם לקריטריונים שונים. גוף העבודה כולל פירוט של כל מופע דיבינציה, כולל הרקע לסיפור, במידה והיה.
3. רקע תיאורטי על נושא חיזוי עתידות בטסו צ'ואן קשה למצוא, לפחות לא ברמה של סמינר. אשתמש בשני ספרים כלליים על חיזוי עתידות ואנסה למצוא קווים משותפים למידע על דיבינציה בהם וכיצד אני יכול לקשר זאת לשאלת המחקר שלי שהיא : האם ישנה אחידות במופעי הדיבינציה השונים בטסו- צ'ואן?
4. אינני מצפה למצוא בשום אופן אחידות .אני לא מצפה לנרטיבים זהים הקשורים לניבוי,אני לא מצפה שבכל המופעים אותם אבדוק ישתמשו באותם כלי-ניבוי,אני לא מצפה לדמיון בסיבת הניבוי. מטקסטים אותם קראתי למד אני שמוסד הדיבינציה היה מסועף ועשיר, היו שימושים בניבויים לכל מטרה ובכל מעמד בחברה הסינית. אני חושב שהמסקנות שלי יהיו שאכן אין שום אחידות בכל המופעים,אפילו לא בקריטריון יחיד.
תוכן העניינים:
מבוא
דיבנציה בסין העתיקה
השאנג - תחילת הדיבינציה והבסיס להמשך
דיבינציה בתקופת הז'ו
תפקידם וחשיבותם של דיבינטורים
הניבוי בספר
טבלה מסכמת
סיכום ומסקנות
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

מזמנים ניאוליטיים עד זמננו אנו, דיבינציה תפסה מקום חשוב ביותר בתרבות הסינית, טבועה בריטואלים, מיתוסים, ושזורה בחיים החברתיים והפוליטיים.ל Fu xi, שנחשב לאחת האגדות המוקדמות ביותר של התרבות הסינית, מיוחסת ההמצאה של סמל שלושת הקווים המפורסם הידוע בשם 'טריגרמות', שהומצאו על מנת לעזור בחיזוי עתיד, לקדם כושר המצאה, ולייצר תקשורת וקלאסיפיקציה.
מיתוסים אחרים נותנים קרדיט גם ליורשו של fu , shen nong , או למלך wen ההיסטורי על המצאת השיטה של 64 הקסגרמות המבוססות על שמונה טריגרמות. בהקסגרמות אלו, כמו הטריגרמות,השתמשו על מנת לסווג ולהסביר תופעות וגם לשמש כסמלים נבואיים.

תגים:

טסו צ'ואן · TSO CHUAN · סין העתיקה · דיבינציה · ZO CHUAN · Zuo Zhuan

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "מופעי דיבינציה בספר הטסו צ'ואן", סמינריון אודות "מופעי דיבינציה בספר הטסו צ'ואן" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.