היישום אינו מחובר לאינטרנט

זוגיות בעולם פוסט-מודרני

עבודה מס' 067138

מחיר: 302.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: התבוננות פוסט-מודרנית על זוגיות באמצעות ניתוח הסרט "נקודת מפגש" של הבימאי וודי אלן.

2,420 מילים ,5 מקורות ,2008

תקציר העבודה:

העבודה מציגה ניתוח של הסרט "נקודת מפגש" דרך דיון סוציולוגי-מגדרי ותוך התייחסות לתיאוריות פוסט-מודרניות בסוציולוגיה. מוקדה של העבודה הוא בפמיניזם ומגדריות, והיא כתובה בלשון ביקורתית על קונספציות שגורות בעולמינו.

קטע מהעבודה:

מאחורי מסרים פוסט מודרניים בדבר רלטיביזם מוסרי, היעדרה של אמת מוחלטת או דרך אידיאלית ופלורליזם (ברמה הזוגית בפרט), מצליח אלן להעביר מסר נוסף, באופן אמפליסיטי יחסית, ב"נקודת מפגש", מסר שאינו תואם כלל רעיונות פוסט מודרניים או תפקידים מגדריים פוסט מודרניים: קיימת הבחנה ברורה וחדה בין תפקידים "גבריים" ובין תפקידים "נשיים" ביחסים בין המינים. במאמרה מתארת הרצוג (1996) את ההפרדה בין הספירה הציבורית והפרטית, ומציינת אותה ככלי בידי החברה לשעתוק של אי-שוויון מגדרי; היא מראה כיצד ההפרדה התיאורטית הזו בין שתי הספירות היא בדיוק אותה הפרדה בין גברים ונשים- הבית, החום והאמוציות הן הנשיות, ואילו התחרות הכסף והרציונאל הן הגבריות. את שעתוקו של אי השוויון זוקפת הרצוג לחובתה של החשיבה הבינארית שממשיכה להתקיים גם בעולמינו היום.

תגים:

פמיניזם · מגדר · פוסט-מודרניזם · שעתוק אי-שוויון · רלטביזם מוסרי

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "זוגיות בעולם פוסט-מודרני", סמינריון אודות "זוגיות בעולם פוסט-מודרני" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.