היישום אינו מחובר לאינטרנט

הגורמים המשפיעים על ביצועי העובדים בחברה.

עבודה מס' 067092

מחיר: 725.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: ניתוח הגורמים השונים המשפיעים על ביצועי עובדים, כמו שביעות רצון מהעבודה, מחוייבות ארגונית, ואי ביטחון תעסוקתי.

18,519 מילים ,90 מקורות ,2008

תקציר העבודה:

המושג "איכות" קיים בתודעה היצרנית כבר הרבה מאד שנים, בעידן המודרני המתמודד עם כמויות ייצור גדולות ותהליכי עבודה מורכבים אין מן הנמנע שיוצרו תקלות ותהיינה בעיות איכות.
למרות תקנים מחמירים , הוראות, בקרת איכות ותהליכים שונים לשמירה על איכות המוצרים. ישנם בעיות איכות חוזרות ונשנות עקב ביצועי עבודה לא תקינים.
ארגון XXX הינו חברת מזון המתמחה בייצור מוצרי בשר מעובדים. בחברה ישנה בעיית איכות הגורמת לנזקים ישירים הגורמים להפסדים כלכליים ונזקים עקיפים הפוגעים בתדמית החברה ומעבר לקוחות למתחרים.
מחקר זה בחן את הגורמים המשפיעים על ביצועי העובדים בחברה ובדק באיזה אופן גורמים אלו משפיעים על ביצועי העובדים הגורמים לירידה באיכות.
המחקר התבסס על דגימה באמצעות שאלון מקיף שבחן את הגורמים: מחויבות ארגונית , אי ביטחון תעסוקתי, שביעות רצון מהעבודה וביצועי עובדים.
השאלון מולא ע"י 93 נחקרים העובדים בארגון המשתייכים לכלל המחלקות בארגון.
המחקר בדק מספר השפעות שבחנו את השפעות הגורמים השונים על ביצועי עובדים.
עורך המחקר לאחר ניתוח הממצאים הסיק כי שיפור שביעות הרצון והמחויבות הארגונית והקטנת תחושת אי הביטחון התעסוקתי תגרום לשיפור ביצועי העובדים בארגון ובעצם תקטין את בעיות האיכות בחברה.

תוכן עניינים:
פרק 1: מבוא
1.1 הענף והארגון
1.2 הבעיה העסקית
1.3 שאלת המחקר
1.4 מטרה יישומית
1.5 מטרה תיאורטית

פרק 2: סקירת ספרות
2.1 סקירת ספרות
2.2 רציונאל המחקר
2.3 מודל המחקר
2.4 השערות המחקר
2.5 משתני המחקר

פרק 3: מתודולוגיה
3.1 מערך המחקר
3.2 דגימה
3.3 אוכלוסיית המחקר
3.4 כלי המחקר
3.5 ההליך המחקרי

פרק 4: ממצאים
4.1 פתח דבר
4.2 מבחן מהימנות
4.3 סטטיסטיקה תיאורית
4.4 סטטיסטיקה הסקית

פרק 5: דיון וניתוח
5.1 הצגת הארגון, הבעיה ומטרת המחקר
5.2 דיון
5.3 מסקנות
5.4 המלצות
5.5 מגבלות המחקר
5.6 רפלקציה

פרק 5: ביבליוגרפיה

פרק 6: נספחים

הערת מערכת: שם החברה וחלק מהנתונים על החברה נמחקו מהטקסט.

קטע מהעבודה:

ע"מ להתמודד עם אוירה דינאמית ותחרותית, ארגונים דוחפים את עובדיהם לעבוד קשה יותר ע"מ להתמודד עם הזדמנויות . בעצם יוזמה נראת כמכשיר להגברת היתרון התחרותי ולהצלחת הארגון (Fuller, Barnett, Hester, Relyea, & Frey , 2007) .

חברות צריכות כוח עבודה חכם ומסתגל, ע"מ לשמור על הקצב בסביבה התחרותית. עובדים חייבים להיות מוכנים ומסוגלים להכיל את ההזדמנויות שתהיה להן השפעה על "השורה התחתונה". אם מערכת ניהול הביצוע מתמקדת בתוצאות "השורה התחתונה" בלבד, העובדים יתעסקו אך ורק עם מספרים והשיקולים האובייקטיבים שלהם בביצוע העבודה, ההליך, בתרבות הארגונית, ותרומתם להצלחת הארגון לא יתורגמו למעשים (Mailliard ,1997).

תגים:

ביצועי עובדים · איכות · משאבי אנוש.

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "הגורמים המשפיעים על ביצועי העובדים בחברה.", סמינריון אודות "הגורמים המשפיעים על ביצועי העובדים בחברה." או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.