היישום אינו מחובר לאינטרנט

מודעות עצמית בראי הנוירופסיכולוגיה

עבודה מס' 067086

מחיר: 604.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: המודעות מנקודת מבט קוגניטיבית ונוירו-פסיכולוגית: סקירה של חמישה מאמרים בנושא מודעות עצמית, דרך הפריזמה הקוגניטיבית-נוירופסיכולוגית.

6,665 מילים ,6 מקורות ,2008

תקציר העבודה:

עבודה הסוקרת חמישה מאמרים אמפיריים בנושא מודעות בכלל ומודעות עצמית בפרט, שעשו שימוש בשיטות של הדמיה מוחית, כגון fMRI ו- PET, או בסטימולציה מוחית באמצעות TMS. המאמרים מקיפים ומורכבים, רציניים ביותר בתחום הנוירופסיכולוגיה והתפרסמו במגזינים הנחשבים. עיקר עיסוקם הוא בקורטקס הפרה-פרונטלי ובפונקציות שלו בתפקוד האנושי, אולם גם באזורי מוח סמוכים אליו. בסיום העבודה מובאת ביקורת מפורטת על שיטות המחקר ומערכי המחקר שנסקרו.

קטע מהעבודה:

מודעות היא מושג סבוך. כפי שדיבר על כך Zeman (2001), נהוג לייחסה לשלושה מובנים: (1) מצב ערות; (2) חוויה; ו- (3) מצבים מנטליים. ואולם, בהתייחס למושג מודעות עצמית, המצב סבוך אף יותר- גם כאן אומר Zeman שנהוג להתייחס למספר משמעויות: (1) מועדות למבוכה במצבים חברתיים; (2) היכולת לאתר את תחושתנו ולהיזכר בפעולותינו האחרונות; (3) הכרה עצמית; (4) המודעות למודעות; ו- (5) ידע עצמי במובן הרחב ביותר.
במובן הראשון- מודעות עצמית כמועדות למבוכה בפני אחרים- מתייחס Zeman לתחושה של "התעוררות" בנוכחות אחרים. כך, אנחנו מודעים, למעשה, למודעות של אחרים אלינו. מתוחכם ככל שיהיה שימוש זה במושג מודעות עצמית, אומר Zeman, המחקר עוד צריך להוכיח את הנחת הבסיס הזו בדבר הקשר בין מודעות לעצמי ומודעות לאחרים. מחקר מעניין למדי בהקשר זה הנו המחקר של Ochsner et al. (2005), אשר מתבסס בדיוק על ההנחה שההבדל בין "מודעות עצמית" ובין "מודעות לאחרים" אינו כה גדול כפי שהוא עשוי להשתמע.

תגים:

מודעות · הדמייה · מוחית · fMRI · קורלטים · מוחיים · Theory · the · mind · PET · TMS · סכמת · עצמי

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "מודעות עצמית בראי הנוירופסיכולוגיה", סמינריון אודות "מודעות עצמית בראי הנוירופסיכולוגיה" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.