היישום אינו מחובר לאינטרנט

חיסולו של סלאח שחאדה כמקרה בוחן תקשורתי

עבודה מס' 067071

מחיר: 433.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: כיצד סיקרה התקשורת הישראלית את ההחלטות שהביאו להקמת ועדת חקירה במקרה זה, מהם הגורמים האפשריים שהשפיעו על צורת הסיקור, ולמה דווקא פרשה זו קיבלה בולטות וחשיפה גדולה.

11,535 מילים ,29 מקורות ,2008

תקציר העבודה:

מתוך מכלול האפשרויות והשאלות המרתקות שעולות ממקרה חיסולו של שחאדה ביקשתי להתמקד בכמה היבטים הנחלקים בעבודה לשלושה חלקים .
החלק הראשון עיקרו הצגת הנושא ברמה העובדתית- מהם סיכולים ממוקדים, הצגת הפרשה, האיש, התגובה הציבורית, דבריו של חלוץ, ההתנהלות המשפטית ששיאה בהחלטה להקים את ועדת החקירה. החלק השני עוסק בסיקור התקשורתי ברמה התיאורטית: תקשורת כמעצבת מציאות, תקשורת בתקופות קונפליקט וטרור, עיסוק בנרטיבים ומסגרות, במאבק בין לאומיות לאובייקטיביות, התמקדות בתקשורת הישראלית, סיקור הפגיעה באחר, סיקור סיכולים ממוקדים ולסיום בחינת ההיבטים האתיים. החלק השלישי והאחרון הוא סיקור הפרשה- בו אעסוק בסיקור התקשורתי מאז האירוע ב-2002 ועד היום עם דגש על ההחלטה להקים את ועדת חקירה ומינוי האישים בין יוני 07 לפברואר 08. בחלק זה אנסה לענות על שאלות המחקר דרך העלת דפוסי הסיקור העיקריים שמצאתי, להתעמת עם השערות המחקר שהעליתי ולסיום להשוות את הפרשה למקרה דומה הממחיש בעיני בתמצית את הבעייתיות בצורת הסיקור כפי שהיא היום.
בין הסוגיות הרבות שעלו בעבודה היה: עיסוק בסיקור מועט, מוטה ושטחי של הפרשה, לחצים ונקיטת עמדה מצד התקשורת, מגויסת ביטחונית ופוליטית, לחצים פנימיים אידיאולוגיים, פגיעה בזכות הציבור לדעת, העדר ביקורתיות ועיסוק רב בהפרכת הביקורת. הסרת האחריות מצה"ל, מהצמרת הביטחונית והמדינית. טרמינולוגיה בעייתית, הדגשת חוסר הרצון לצור תקדים מסוכן בהקמת הועדה. פרסונליזציה ועיסוק בפרשה נקודתית ולא בשלטון ובמדיניות של הסיכולים הממוקדים.

תוכן עניינים:
א. מבוא
ב. הצגת הנושא ברמה העובדתית
ג. הסיקור התקשורתי
ד. סיקור הפרשה
ה. סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

בחלק זה של העבודה אציג את העובדות הנוגעות לפרשה. תחילה על תופעת הסיכולים הממוקדים, לאחר מכן אפרט על האירוע שהביא למותו של סלאח שחאדה, אציג את האיש, את התגובות בארץ בעקבות הפרשה, את התבטאותו המפורסמת של חלוץ בנושא, ההתנהלות המשפטית שבאה בעקיבותם ששיאה בהחלטת המדינה למנות ועדה שתבחן את האירוע ומינוי אנשים שיכהנו בוועדה.
המציאות האלימה של הסכסוך הישראלי- פלסטיני גובה מחיר דמים כבד מאוד משני הצדדים (דו"ח קשב, 2006). על פי נתונים מתוך אתר בצלם , מאז אימצה ישראל את מדיניותה הגלויה לגבי סיכולים ממוקדים בתחילת האינתיפאדה השנייה בספטמבר 2000, נהרגו למעלה מאלף ישראלים בידי פלסטינים הן בשטחי ישראל והן בשטחים. ואילו בקרב הפלסטינים באותה תקופה נהרגו למעלה מארבעת אלפים ששת מאוד על ידי כוחות הביטחון של ישראל, מתוכם נהרגו במסגרת סיכולים ממוקדים שלושת מאות שמונים וארבע פלסטינים חפים מפשע ועוד מאתיים שלושים שהיוו יעד לסיכולים.

תגים:

סלאח שחאדה · תקשורת · סיקור תקשורתי · סיכול ממוקד · סיכולים ממוקדים · חיסול · חיסול ממוקד · פצצה טון · דן חלוץ · אלמוג · בוגי יעלון · משפט · פרשה · פרשת שחאדה · יש גבול · עיתונות · סכסוך · בטחון לאומי · סיקור האחר · כתבות · מגויסות · עיתונות מגויסת

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "חיסולו של סלאח שחאדה כמקרה בוחן תקשורתי", סמינריון אודות "חיסולו של סלאח שחאדה כמקרה בוחן תקשורתי" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.