היישום אינו מחובר לאינטרנט

דרכי טיפול בהפרעות קשב וריכוז

עבודה מס' 067044

מחיר: 102.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: סקירה כללית של דרכי הטיפול בילדים הלוקים בהפרעת קשב וריכוז- ADHD.

3,486 מילים ,11 מקורות ,2004

תקציר העבודה:

עבודה זו עוסקת בדרכי הטיפול בילדים הלוקים בהפרעת קשב וריכוז, ADHD.
מטרת העבודה היא לבדוק מהם דרכי הטיפול השונות בהפרעת קשב וריכוז והיא כוללת שלושה פרקים:
הפרק הראשון עוסק בטיפולים הפסיכולוגיים הדידקטיים והקוגניטיביים בהפרעת קשב וריכוז, בהדרכת ההורים ובית הספר וביצירת סביבה חמה ותומכת סביב הילד הלוקה בהפרעה.
הפרק השני עוסק בטיפול התרופתי על סוגיו השונים, הטיפול בעזרת תרופות מעוררות כמו הריטלין, תרופות אנטי דיכאוניות ותרופות אחרות כמו הקלונידין המועילות בטיפול ב ADHD.
הפרק השלישי עוסק בטיפולים מסוג שונה - טיפולים בתרפיה על כל סוגיה: תרפיה באמצעות משחקים שונים כמו משחקי כדור ומשחקי שולחן; תרפיה באמצעות בעלי חיים שעוסקת בגישה אל הילד דרך בעל החיים; תרפיה באמצעות יצירה ואומנות שמנסה להגיע אל נבכי נפשו של המטופל בדרך של יצירה מחומרים שונים כמו: חימר, צבעים, עץ וכדומה ודרמה תרפיה המאפשרת למטופל להציג סיטואציות שונות מתוך חייו או סיטואציות מאולתרות ובכך ללמוד על עצמו ולהגביר את המודעות העצמית שלו ומתוך כך את דימויו העצמי.

תוכן עניינים:
פרק 1- מבוא
פרק 2- טיפול פסיכולוגי הדידקטי וקוגניטיבי בהפרעות קשב וריכוז
פרק 3- הטיפול התרופתי בהפרעות קשב וריכוז
3.1- תרופות מעוררות
3.2- תרופות אחרות
פרק 4- טיפול בתרפיה
4.1- תרפיה באמצעות משחקים
4.2- תרפיה באמצעות בעלי חיים
4.3- תרפיה באמצעות אומנות ויצירה
4.4- דרמה תרפיה
פרק 5- סיכום
רשימה ביבליוגרפית

קטע מהעבודה:

דרכי טיפול דידקטיים פסיכולוגים וקוגניטיביים נועדו על מנת לאפשר לילדים הלוקים ב - ADHD ללמוד ולשפר את איכות החיים שלהם ושל הסביבה בה הם חיים. המטפלים בדרך זו סבורים שכל התנהגות מושפעת מהתוצאות שלה. כמעט כל התנהגות של בני אדם היא התנהגות נלמדת, לפי זה אין הבדל בין התנהגות נורמאלית ובין התנהגות חריגה. ביסוד הטיפולים עומדת ההנחה שאם רוצים שינוי בסיסי של הסימפטומים, יש צורך לשנות את התהליכים הפסיכולוגיים - קוגניטיביים האחראיים להם (מרגלית, 2002; סופר, 2003).

תגים:

חינוך · מיוחד · הפרעות · קשב · תלמידים · ילדים · טיפול

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "דרכי טיפול בהפרעות קשב וריכוז", סמינריון אודות "דרכי טיפול בהפרעות קשב וריכוז" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.