היישום אינו מחובר לאינטרנט

ניתוח מקרה פשיעה - אלימות נגד להט"ב

עבודה מס' 067015

מחיר: 120.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: ניתוח מקרי אלימות נגד להט"ב (הומוסקסואלים, לסביות, טראנס סקסואלים וביסקסואלים) על פי שני מחקרים, כמותני ואיכותני.

5,580 מילים ,6 מקורות ,2007

תקציר העבודה:

בעבודתנו זו בחרנו לבחון את תופעת האלימות כנגד הומוסקסואלים. תופעה מעניינת זו החלה עם "יציאתם של אותם אנשים מהארון" במחציתה השניה של המאה ה- 20 ומאז עומדת הלגיטמציה אל מול הדה-לגיטמציה שניתנת להומוסקסואליות במדינות המערב במרכז השינויים הגדולים שחלו במחצית המאה הזו.
המאמרים בהם בחרנו לעסוק אמנם לא מעניקים הסבר מלא ומוחלט לתופעה הנוראית של פשעי שנאה אלימים ובתוכם פשעים נגד הומוסקסואלים כדוגמת רציחתו של ג'ודי דוברובסקי, אך עם זאת הם מצליחים לשפוך מעט אור על התופעה בנסיון להבין את מקורה ואת הדרכים להתמודד איתה. נציג אם כן כל מאמר בנפרד וננסה להראות האם וכיצד מצליחים ממצאי ונתוני המאמר להסביר את המקרה הספציפי של רציחתו של דוברובסקי.

תוכן העניינים:
1. תקציר האירוע הנדון.
2. מבוא.

3. ניתוח המאמרים:
א. מאמר כמותני - Gay-hate related Homicides: An Overview of Major Finding in New South Wales
ב. מאמר איכותני - Gay bashing - a rite of passage?

4. דיון ומסקנות.
5. לסיכום.
6. נספחים:
א. נספח מס' 1 - תיאור המקרה (כתבה)
ב. נספח מס' 2 - המאמר הכמותני
ג. נספח מס' 3 - המאמר האיכותני
ד. נספח מס' 4 - סקר עולמי של ארגון אמנסטי אינטרנשיונאל בנושא יחסן החוקי של מדינות לקהילת הלהט"ב.

קטע מהעבודה:

בכדי לשפוך אור על התופעה של אלימות נגד הומוסקסואלים, עלינו ראשית להבין את המקור לאיסור על יחסים מסוג זה. קיום יחסי מין בין גברים הינו התנהגות המלווה את המין האנושי, מן הסתם, משחר ימיו ועל כן, תמוה האיסור שטבעה החברה המערבית ויש לעמוד על מקורו.
חלוקת העבודה המגדרית הממצבת את הגבר בעליונות, מיוחסת - בין השאר - לתפקידו המקובל באקט המיני. האדרת הפאלוס היא ביטוי סמלי של שליטתו של הגבר במערכת היחסים, המתירה לנקבה להיות זאת בלבד: נקב לסיפוק צרכיו של בעלה ובועלה. היפוך תפקידי הזכר לנחדר נתפס כתוהו ובוהו מאז ראשית ההיסטוריה. כאשר הזכר איננו עושה שימוש חודרני בפאלוס שלו, אלא רק מספק את הנקב אליו חודר פאלוס של גבר אחר, מתערערת חלוקת העבודה הנורמטיבית בין המינים: סדקים נפערים בכן עליו מיוצבת ההגמוניה הזכרית.
בכדי לצמצם ואף למנוע את התפשטות הפרקטיקה המינית בין גברים, ייצרה החברה שלושה מנגנוני התמודדות: המנגנון המוסרי, המנגנון החוקי והמנגנון המדעי.

תגים:

הומוסקסואלים · הומואים · לסביות · אלימות · רצח · קרימינולוגיה · פסיכופתולוגיה

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "ניתוח מקרה פשיעה - אלימות נגד להט"ב", סמינריון אודות "ניתוח מקרה פשיעה - אלימות נגד להט"ב" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.