היישום אינו מחובר לאינטרנט

השלכות כלכליות ומשפטיות של ידוע/ה בציבור לאחר מות אחד מבני הזוג

עבודה מס' 066712

מחיר: 586.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: מיהם הידועים בציבור, מה הסטאטוס המשפטי שלהם, איזה יחסי רכוש מקיימים ידועים בציבור ומה השלכות הכלכלית והמשפטיות של ידועים בציבור.

5,160 מילים ,20 מקורות ,2008

תקציר העבודה:

מעמד הידוע בציבור הינו נושא העומד על סדר היום. כידוע מספר מקרי הגירושים בעולם בכלל ובארץ בפרט במגמת עלייה מתמדת. בשל העלייה הגבוהה שמסתמנת בשנים האחרונות באחוז הגירושים, בוחרים רבים מבני הזוג לחיות ביחד ולנהל חיי משפחה משותפים כידועים בציבור ולא כנשואים. סיבה כמו רצון להיות מנותק מדת מביאה רבים מבני הזוג גם כן לבחור לחיות כ"ידועים בציבור". כמו כן, בשל העלייה במקרי הגירושים ומקרים רבים של רצון להימנע מנישואים שניים כושלים, בוחרים רבים באפשרות לחיות במעמד זה. סיבות רבות נוספות הקשורות לחיים בעולם המודרני מובילות בני זוג לחיות כידועים בציבור. על האף האמור לעיל, רבים אינם מודעים למחויבות שהינם נושאים בניהול חיי משפחה משותפים וההשלכות המשפטיות לכך, ולכן אני רואה חשיבות מיוחדת בניתוח נושא זה.

עבודתי חוקרת את הסיבות שבגללן בוחרים אנשים היום לעמוד בהגדרה של הידועים בציבור, מי הם הידועים בציבור, מה הסטאטוס המשפטי שלהם, איזה יחסי רכוש מקיימים ידועים בציבור ומה השלכות הכלכלית והמשפטיות של ידועים בציבור. כמו כן, תבחן לעומק את ההשלכות המשפטיות והכלכליות של הידוע בציבור לאחר מות בן הזוג.

העבודה מארגנת חומר ממקורות שונים בתחום בנושא זה, ותכלול סקירה ספרותית, תוך הצגת פסקי דין ותקדימים בנושא.

תוכן העניינים:
- מבוא
- רקע תיאורטי
אחוז הגירושים בארץ ובעולם
ירידה בשיעור הנישואין
הגדרת "הידועים בציבור"
- הסיבות לצמיחתו של מעמד הידוע בציבור והביטויים להתחזקותו
- יחסי הרכוש בין ידועים בציבור בחייהם במשפט הישראלי
- השלכות כלכליות משפטיות של ידועים בציבור לאחר מות בן הזוג
זכויות הידוע בציבור בעיזבון המנוח
זכויות הידוע בציבור במעמד צוואה
הירושה על פי דין
זכויות ביטוח לאומי
ביטוח שארים
קצבת תלויים בנפגעי עבודה
מזונות מן העיזבון
מגורים וכלכלה לזמן המעבר
זכות מגורים בדירה
- סיכום ומסקנות
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

כאמור בשל העלייה הגבוהה שמסתמנת בשנים האחרונות באחוז הגירושים, בוחרים רבים מבני הזוג לחיות ביחד ולנהל חיי משפחה משותפים כידועים בציבור ולא כנשואים. להלן נתונים המציגים את אחוז הגירושים הגבוה בעולם בכלל ובארץ בפרט, וכן את היחס בין אחוז המתגרשים בארץ לאחוז המתגרשים בעולם.
כידוע בשנים האחרונות אחוז הגירושים במגמת עלייה מתמדת, ועל פי מחקרים שנבדקו בארגון המשפחה החדשה אחד לכל 3 משפחות במדינת ישראל מוצאת את עצמה על מדרגות הרבנות.
ביחס למדינות העולם אחוזי הגירושין מתוך כלל הנשואים בעולם: ישראל 26% מקום 27 מתוך 46 מדינות מייצגות בעולם אחוזי גירושין במדינות נבחרות.

תגים:

נישואין · נישואים · גירושים · כירושין · בני זוג · צוואה · הסכם · ממון · יחסים · צוואה · ביטוח · שארים · קצבה · ירושה · זכויות · זכות · זוגיות

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "השלכות כלכליות ומשפטיות של ידוע/ה בציבור לאחר מות אחד מבני הזוג ", סמינריון אודות "השלכות כלכליות ומשפטיות של ידוע/ה בציבור לאחר מות אחד מבני הזוג " או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.