היישום אינו מחובר לאינטרנט

הכוזרי מאמר א' סעיפים יא' - יג'

עבודה מס' 066629

מחיר: 241.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: תפיסות יסוד בכוזרי מאמר א', בחוק האלוהי והעניין האלוהי.

4,461 מילים ,12 מקורות ,2006

תקציר העבודה:

בעבודתי אעסוק בתפיסות יסוד העולות ומשתמעות מתוך הקטעים בכוזרי מאמר א' סעיפים יא'-יג'.
הדת לפי תפיסת ריה"ל, מכירה את האלוהים מתוך הופעתו והתגלותו, שכן המושג המלא של הדבר האלוהי, מתחמק התחמקות גמורה מתפיסת השכל, ורק מתוך ההתגלות ומתוך ההיסטוריה אפשר להגיע אליו. על יסוד הנחה זו בונה ריה"ל את טיעוניו במאמר א' סעיפים יא' - יג'.
ריה"ל מגיב לשאלת המלך בתיאור ההתגלות לעם ישראל, שמקורה בעניין האלוהי בעם ישראל, המצוי במסגרת דרגות המציאות מעל הדרגה בה מצוי האדם.
תאור ההתגלות הפך לסיפור מכונן בעם ישראל ומסורתו, וממנו הוא שואב את מקור אחדותו וחוקיו {מתן התורה}. עם ישראל כפוף בשל כך לא רק לחוק הטבעי והאנושי החל על כל בני האדם, אלא, ובעיקר, לחוק האלוהי.
הכפיפות לחוק האלוהי מעצבת את ההתארגנות המדינית של עם ישראל באופן שונה וייחודי, גם בהיות עם ישראל בארצו, וגם בהיותו בגלות.

תוכן עניינים:
הכוזרי /מאת ר' יהודה הלוי - מאמר א' סעיפים יא'-יג'.
מבוא
פרק א' - תמצית טענות הפילוסוף, הנוצרי והמוסלמי.
פרק ב' - טענות החבר:
1. דרגות המציאות והעניין האלוהי.
2. ההתגלות כאירוע מכונן.
3. כוחה של מסורת.
פרק ג' - החוק האלוהי והחוק האנושי.
סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

(5) בפתיחה לספר מגדיר המחבר את מטרת הספר: ההוכחה והראיה להגנת הדת הבזויה.
שפלות הדת היהודית באה לידי ביטוי בדברי המלך הבוחר לגשת אל היהודים רק כאופציה אחרונה, ונראה כי בכך הוא משקף את תחושותיהם של יהודים רבים בדורו של ריה"ל, שלא הבינו במה עדיפה אמונתם על הפילוסופיה, הנצרות והאיסלאם. תחושות אלו הביאו את ריה"ל לכתוב את הספר כפי שמעידה ההקדמה שצוטטה לעיל. מכיוון שכך, על ריה"ל להוכיח כי 3 האסכולות האחרות לוקות בחסר ולכן הוא מציג את טיעוניהן בתחילה. הנצרות והאיסלאם מזכירות את עם ישראל כעם שבו טמונה ראשית דרכן.

תגים:

כוזרי · יהדות · התגלות

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "הכוזרי מאמר א' סעיפים יא' - יג' ", סמינריון אודות "הכוזרי מאמר א' סעיפים יא' - יג' " או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.