היישום אינו מחובר לאינטרנט

מדיניות החוץ של גו'רג' בוש במלחמת המפרץ 2003

עבודה מס' 066141

מחיר: 433.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: בחינת הפערים שנוצרו בין הסביבה הביצועית לסביבה הפסיכולוגית של בוש, והשפעתם על מידת ההצלחה של מדיניות החוץ.

8,087 מילים ,60 מקורות ,2006

תקציר העבודה:

בחיבור זה אעסוק בפערים שנוצרו בין הסביבה הביצועית לסביבה הפסיכולוגית אצל ג'ורג' .ו. בוש, נשיא ארה"ב ערב מלחמת המפרץ 2003, והשפעתם על מידת ההצלחה של מדיניות החוץ. ההשערה היא שככל שהפער בין הסביבה הביצועית לסביבה הפסיכולוגית גדול, כך מדיניות החוץ פחות מוצלחת. כמו כן, ככל שהסביבה הביצועית תיתפס באופן סובייקטיבי על ידי המנהיג ותחלחל דרך הסביבה הפסיכולוגית, תהיה פחות הצלחה במדיניות החוץ. השאלה המרכזית היא, האם ובאיזו מידה הפער בין הסביבה הביצועית לסביבה הפסיכולוגית, משפיע על מדיניות החוץ?
מקרה הבוחן הוא סך הגורמים שהשפיעו על החלטת בוש לצאת למלחמה נגד עיראק ב-2003. ייעשה שימוש בשיטת ניתוח אירועים ותוכן איכותית. העבודה מתבססת על מקורות תיאורטיים כמו תבנית הניתוח לחקר מדיניות חוץ ומחקר וניתוח הדיסקורס הפוליטי של בוש, שמצביע על הקשר בין ההשפעה ההדוקה בין השיח שאימץ בוש במהלך התקופה הפוליטית המדוברת, לתמיכת דעת הקהל. מלבד אלה, יעשה שימוש בקטעי עיתונות ומידע אלקטרוני.

תוכן עניינים:
מבוא
פרק א': סוף עידן הבדלנות
פרק ב'- "מלחמה היא הרעיון המארגן של כל חברה"
א. רקע למקרה הבוחן
ב. סביבה ביצועית פנימית
ג. סביבה ביצועית חיצונית
ד. סביבה פסיכולוגית
ה. פערים בין הסביבה הפסיכולוגית לביצועית
סיכום
רשימה ביבליוגרפית

קטע מהעבודה:

"האמריקאים נרתעים, בצדק, מכל מה שקשור במדיניות חוץ", אומר צ'רלס קראוטהאמר במאמרו "ריאליזם דמוקרטי - מדיניות חוץ אמריקאית לעולם חד קוטבי"(5). עידני הקומוניזם, המלחמה הקרה והמלחמות האירופאיות באו אל קצם. עם מותה של בריה"מ ב- 1991, נולד עולם חד קוטבי, שנשלט על ידי מעצמת על יחידה שאין לה מתחרה ויכולתה ניכרת בכל רחבי תבל. מעצמה חד קוטבית עשויה לרצות לכנס את כוחותיה פנימה ולנקוט במדיניות בדלנית, על פי מיטב המסורת האמריקאית העתיקה. אך כיום, טוען קראוטהאמר, הבדלנות הפכה לאידיאולוגיה של פחד.

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "מדיניות החוץ של גו'רג' בוש במלחמת המפרץ 2003", סמינריון אודות "מדיניות החוץ של גו'רג' בוש במלחמת המפרץ 2003" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.