היישום אינו מחובר לאינטרנט

ביות הזית - שונות גנטית במיני הבר כמקור להשבחה.

עבודה מס' 066114

מחיר: 181.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: סקירה של גידול הזית: היסטוריה של ביות הזית, מאגר הגנים של הזית ופוטנציאל מיני הבר של הזית בהשבחה.

1,473 מילים ,5 מקורות ,2007

תקציר העבודה:

עץ פרי הגדל באגן הים-התיכון בעיקר באזורים הרריים. גובהו 5-7 מ'. בעל מערכת שורשים מסועפת וחזקה המסוגלת להבקיע דרך גם בינות לסדקי הסלעים. עובי קורת הגזע מגיע להיקף של 2-3 מ' וגובהה ל 4-5 מ'. סמוך לבסיס הקורה מפתח הזית נצרים רבים. הגזע מסתעף בחלקו העליון לבדים ענפים, הנותנים לעץ את נופו הרחב. עלי הזית הם נגדיים, מוארכים או דמויי איזמל. צדם העליון ירוק מבריק, וצדם התחתון אפור-מכסיף בשל השערות המכסות את העלים בצפיפות. הברק בצדו העליון של העלה מחזיר במידה רבה את קרני השמש הפוגעות בו והשערות בצדו התחתון מגינות על הפיוניות, המרוכזות בצד זה, מפני חום קרני השמש. גורמים אלה מאפשרים לזית חיסכון רב במשק המים. הזית פורח בסוף האביב ובתחילת הקיץ. פרחיו לבנים וערוכים בקבוצות דמויות אשכול, ורק חלק קטן מהם מגיע לחניטה. פרי הזית הוא בית גלעין, וצבע הקליפה של הפרי הולך ומשתנה עם ההבשלה מירוק לחום-שחור. הפרי מבשיל בחודשים ספטמבר-אוקטובר.

תוכן עניינים:
מבוא
תאור הזית
גידול הזית
הבדלים בין מין הבר ומין התרבות של הזית
מאגר הגנים של הזית
ציטוטקסונומיה של הזית
טקסונומיה של מיני הזית
ביות הזית
ראיות ארכיאולוגיות לביות הזית
עדויות כתובות על ביות הזית
שימושים בהשבחה
References

קטע מהעבודה:

הזית (Olea europea L.) הינו הבולט ביותר והחשוב ביותר מבחינה כלכלית מבין העצים הגדלים בחקלאות באזור אגן הים התיכון. הזית יחד עם הגפן, התאנה והתמר מהווים את חברת העצים הקדומה ביותר בחקלאות בעולם הישן. גידול הזית מוגבל לאזורים בעלי אקלים ים-תיכוני. גידול הזית איטי יחסית והוא מגיע לשלב רפרודוקטיבי רק לאחר 5-6 שנים. ניתן לחלק את מיני התרבות של הזית בחלוקה גסה לזני מאכל ושימור וזנים לשמן בהם תכולת השמן בפרי הבשל היא 25-30% לפחות.

תגים:

חקלאות · גידולים · חקלאיים · הנדסה · גנטית · גנטיקה

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "ביות הזית - שונות גנטית במיני הבר כמקור להשבחה.", סמינריון אודות "ביות הזית - שונות גנטית במיני הבר כמקור להשבחה." או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.