היישום אינו מחובר לאינטרנט

גיוס מיון והערכת עובדים

עבודה מס' 065737

מחיר: 433.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: סקירת התהליכים של העסקת עובדים בארגון מרגע גיוסם ועד העסקתם, תוך שימוש במודלים ותיאוריות לקבלת החלטות.

7,892 מילים ,17 מקורות ,2007

תקציר העבודה:

כניסת עובד חדש לארגון היא תהליך של התאמה הדדית בשני מישורים: האחד- התאמה בין צורכי הארגון ודרישותיו לבין מגוון הכישורים והיכולות של העובד החדש. השני- התאמה בין התרבות הארגונית, כפי שהיא משתקפת באקלים הארגוני, לבין הצרכים הבסיסיים של הפרט, כפי שהם באים לידי ביטוי בציפיות שלו מהתפקיד (שטאובר,2002).
העובדים הם חלק אינטגראלי מהצלחת הארגון, ולכן חשוב להשקיע משאבים בכדי להשיג את העובדים המתאימים ביותר.
העבודה סוקרת את תהליך המיון, הגיוס והערכת העובדים בארגון ומבקשת לבחון את מגוון ההיבטים הגלויים והסמויים המרכיבים תהליך זה. היא מתארת את שלביו של התהליך האופטימאלי, החל משלב קליטת העובד ותכנון כוח האדם ועד כניסת העובד לארגון ושהייתו בארגון וגם את מגוון אמצעי הגיוס והמיון וההערכה העומדים לרשות הארגון. כל זאת באמצעות תיאוריות של קבלת החלטות ועקרון השרידות, באמצעי זה ניתן לנתח ולהבין את השיקולים הארגוניים העומדים מאחוריהם.

שאלת המחקר: מהם השיקולים בהחלטה להעסיק עובדים בארגון?

השערת המחקר: תהליך ההעסקה כרוך בהשקעה כספית, זמן ומשאבים אנושיים וארגוניים, וכדי שמערכת גיוס מיון והערכת עובדים תהיה יותר אפקטיבית לטווח ארוך, היא צריכה לפעול בצורה יותר אגרסיבית ומסיבית.

תוכן עניינים:
1. מבוא
2. שאלת המחקר והשערתו
2.1 תיאוריות בקבלת החלטות
3. תהליך ההעסקה
3.1 גיוס עובדים מהו?
3.2 מבנה יחידת הגיוס והמיון
3.3 מקורות לגיוס
4. מיון עובדים מהו?
4.1 שיטות מיון נפוצות
4.2 תקופת הניסיון
5. הערכת עובדים מהי?
5.1 שיטות להערכת עובדים
5.2 קשיי הערכה והערכת ביצועיים
6. אנליזה ודיון
7. סיכום
8. ביבליוגרפיה
9. נספחים

קטע מהעבודה:

סייאט ומארץ' (March), במאמרם על תיאוריה התנהגותית של מטרות ארגוניות, ממקדים את התעניינותם בתהליך קביעת החלטות בארגון. הם מתייחסים לתהליך קביעת ההחלטות כאל משתנה תלוי הנובע ממטרות הפרט, קבוצות המשתנה ומבנה הארגונים ומדגישים את חשיבות השילוב בניהם לשרידות הארגון. רעיון נוסף שהם מדגישים הוא קואליציה-צירוף של פרטים אשר כמה מהם מאורגנים בתת-קואליציות. רעיון זה הוזכר גם על-ידי אחרים אלא שהם עמדו גם על תהליכי המיקוח בפיתוח ובשינויים במטרות הפרטים והקבוצות, בשינוין ובביסוס הרצונות על אמת המידה של שביעות רצון (Cyert, March,1964).

תגים:

תהליך ההעסקה · ניהול עובדים · משאבי אנוש · קבלת החלטות · ארגון

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "גיוס מיון והערכת עובדים", סמינריון אודות "גיוס מיון והערכת עובדים" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.