היישום אינו מחובר לאינטרנט

סוגיות בארגומנטציה

עבודה מס' 065715

מחיר: 312.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: ראיון חדשותי פורמאלי לעומת ראיון חדשותי בידורי - ניתוח שני ראיונות טלביזיוניים.

5,833 מילים ,8 מקורות ,2006

תקציר העבודה:

קיימת טענה כי, בשנות ה- 2000 ראיונות חדשותיים הפכו ליותר בידוריים ופוגעים בכללי הראיון התקין- באיכות הראיון ובידע הנאגר מהראיון.

בעקבות טענה זו, המקובלת בקרב חוקרי הראיונות, הנגזרות מ"כללי" הראיון החדשותי, וכוללים את מטרותיו של הראיון (איסוף מידע, אימות מידע, קבלת ציטוטים ואנקדוטות וקבלת רקע והערכות). אבדוק את מושגי היסוד של כללי הראיון העיתונאי, כמו, טכניקות וטקטיקות למיניהן בראיון חדשותי, זווית הראיון והמשיך בבחינת שאלות הראיון ואבדוק את מבעי המראיינים
על מנת לקבל שליטה בראיון. את ממצאי בחינת כללי הראיון החדשותי, אבקש לבחון
ראיון חדשותי בידורי בתוכנית 'לונדון את קירשנבאום', בערוץ 10 (31-5-06), אל מול ראיון חדשותי שאינו בידורי, בתוכנית 'הזירה כלכלית', בערוץ 2 (28-5-06), אנתח את הראיון החדשותי בידורי ואבחן האם הוא עומד בכללים הללו, האם יותר פוגע בגישת הראיון החדשותי או יותר תורם לעולם הראיונות החדשותיים.
את טענה זו, אבחן על-ידי ניתוח ראיון עם ח"כ עמי איילון תוכנית חדשותית בידורית
'לונדון את ירשנבאום', תוכנית המשלבת ראיונות חדשותיים מתוך מכלול של חדשות בידוריות,
אל מול ראיון חדשותי 'הזירה הכלכלית',תוכנית העוסקת בזוגיות כלכליות עכשוויות והשפעתן על הכלכלה בכלל והציבור בפרט.את התוכנית עורך ומנחה: עידן גרינבאום והמרואיינת היא
ענת ג'ורג'י מעיתון 'הארץ דה-מרקר'.
לאחר ניתוח הראיון עם עמי איילון בתוכנית 'לונדון את קירשנבאום', אבדוק, תוך ניתוח הראיון החדשותי בידורי, האם קיים צורך לשנות את "כללי" הראיון החדשותי ו\ או להוסיף מספר ניואנסים לראיון חדשותי, כיוון שתרבות צריכת המידע החדשותי הולכת ומשתנה ובשנות ה- 2000, ראיונות חדשותיים, אף החשובים והרציניים שבהם, משודרים בתוכניות חדשותיות בידוריות, וזאת כיוון שהציבור הצופה מעדיף לקבל את המידע הנגזר מן הראיונות החדשותיים במתכונת של תוכנית בידורית.

תוכן עניינים
1-ראיון חדשותי-
א. תפקיד ומטרות הראיון.
ב. זוויות הראיון, טכניקות וטקטיקות, שאלות פתוחות, שאלות סגורות.
2- מטרת המחקר.
3- רקע על התוכניות הנבחנות.
4- ניתוח הראיון מאת 'לונדון את קירשנבאום'.
5-סיכום ומסקנות.
ביבליוגרפיה

הערת מערכת: חלק מהמחקרים המופיעים במראי מקום, אינם מצויינים ברשימה הביבליוגרפית. הדברים נלקחו ממחקרים ומאמרים אחרים, המופיעים ברשימה.

קטע מהעבודה:

הראיון הוא ז'אנר המאופיין באינטראקציה תקשורתית אסימטרית, ולפיכך מאופיין בשפה כוחנית ((Owsely & Scotton 1984. בתוקף מבנה השיח האסימטרי של הראיון, עניין השליטה ממוקד בשמירה על התפקידים של המראיין והמרואיין. לפי ויצמן ((Weizman 2003, ראיונות חדשותיים מתוארים בספרות כשיח מוסדי מובנה המאופיין על- ידי חלוקת עבודה אסימטרית. הגדרתו של הראיון ככזה- אסימטרי, נובע מיחסי כוח שבין המראיין למרואיין ומכוחה הלשוני האילוקציוני שיש לשאלה כפעולת דיבור, זכות הניתנת בעיקר למראיין. (ויצמן, 2005).

תגים:

הזירה · כלכלית · לונדון · קירשנבאום · טלביזיה · טלוויזיה · ראיונות · עיתונאיים

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "סוגיות בארגומנטציה", סמינריון אודות "סוגיות בארגומנטציה" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.