היישום אינו מחובר לאינטרנט

קבוצה טיפולית בעברייני מין

עבודה מס' 065586

מחיר: 240.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: תיאור הגישה העכשווית לטיפול קבוצתי בעברייני מין, התיאוריה בנושא, היתרונות והחסרונות בגישה זו ומאפייני של הטיפול.

2,695 מילים ,15 מקורות ,2006

תקציר העבודה:

דונלד ויניקוט, רופא ילדים ופסיכואנליטיקאי, טווה את הרעיון כי אין תינוק ללא אם, באומרו: "there is not such a thing like a baby, there is only a baby and a mother". זוהי תמציתה של תפישת עולם חשובה, הרואה בכל אדם, מרגע לידתו, וקודם לכך, את מי שאף פעם אינו רק הוא עם עצמו, אלא שחייו הם שילוב בין מציאות פנימית וסביבה חיצונית, וחוויותיו הן פרי הדיאלוג שבין מציאויות אלו, ולכן לא ניתן לדבר על האחד מבלי להתייחס לאחר.
בהקבלה נוכל לומר, כי אין אדם ללא קבוצה. לכל אדם קבוצת השתייכות בסיסית בקיומו מרגע הלידה, החל מקבוצת המשפחה ומאוחר יותר בתהליך ההתפתחות, ההשתייכות למסגרות, ארגונים, קהילות ולחברה בכלל. מכאן, שחייו של כל אדם הם שילוב של האינדיבידואל עם הקבוצות השונות להן הוא משתייך ואיתן מקיים אינטראקציה במרחב שבין ה"אני" ובין ה"אנחנו".
הקבוצה מהווה אם כן מקום ייחודי בו ניתנת האפשרות לחוות, להתבונן וללמוד על "הקבוצה כשלם", ועל התהליכים רבי עוצמה והשפעה להם נחשף היחיד, כמו גם "היכל של מראות", ששם היחיד משתקף ומשקף, וכך יכול ללמוד על עצמו ועל האחרים באופן הדומה יותר למציאות חייו.
לטיפול הקבוצתי מספר תכונות חשובות המשפיעות על החוויה הטיפולית של המשתתף: היכולת של הקבוצה לפתח לכידות והרגשה של שייכות למסגרת; היכולת של הקבוצה לפקח על ההתנהגות בתוך הקבוצה, לתגמל אותה או להענישה; היכולת להגדיר בבהירות את המציאות עבור הפרט המשתתף; היכולת לעורר רגשות בעלות עוצמה או לשחררן; היכולת לשמש מיקרו-קוסמוס חברתי שבו המטפל יכול לעמוד היטב על מנגנוני ההגנה וההסתגלות של המטופל בקבוצה; היכולת להשתמש במטפלים וביתר משתתפי הקבוצה כאובייקטים להעברה ולהימנע מהסכנה של תלות יתר במטפל יחיד (אליצור, טיאנו, מוניץ ונוימן, 2000).
בשונה מקבוצות טיפוליות דינאמיות, טיפול קבוצתי בעברייני מין מושתת על תפיסה ערכית המניחה במרכז את החברה, ויעדה הוא להפסיק את ההתנהגות העבריינית ולהגן על החברה ועל הקורבנות העתידיים של עבריינים אלו. טיפול זה מדגיש את הלמידה בקבוצה, תוך התייחסות לממדים קוגניטיביים, רגשיים והתנהגותיים ומטרתו לשנות את דפוסי ההתנהגות הסוטה. הטיפול כולל התערבויות המתמקדות בעבירת המין של העבריין, והתרפיה מכוונת עצמה לטעויות החשיבה, לערכים ולדפוסים של התעוררות מינית סוטה והתנהגויות סוטות (שרזמן, מלין וגסנר, 1994).

קטע מהעבודה:

כשאנו עוסקים בעבירות נגד המוסר או תקיפות מיניות, אנו מתכוונים לקשת עבירות, החל בהתערטלות בפומבי, ליטופים, נגיעות, נשיקות וכלה בבעילה, אונס ומעשה סדום. עבריין מין הוא זה שביצע אינטראקציה מינית עם אדם אחר בכל גיל שהוא- נגד רצונו, ללא הסכמה, בדרך תוקפנית, נצלנית או מאיימת. מבחינה זו, ילדים, צעירים ומפגרים אינם נחשבים ברי בחירה חופשית (אברמסון ולוי, 1994).

תגים:

טיפול קבוצתי · עבריינות מין · טיפול כפוי · מעגל עבירה

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "קבוצה טיפולית בעברייני מין", סמינריון אודות "קבוצה טיפולית בעברייני מין" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.