היישום אינו מחובר לאינטרנט

התפתחות חוק יידוע הציבור בדבר עבריין מין

עבודה מס' 065583

מחיר: 187.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: התפתחות החוקים בדבר יידוע הציבור לגבי הימצאות עבריין מין במקום מגורים/ עבודה.

2,551 מילים ,13 מקורות ,2006

תקציר העבודה:

חוק ווטרלינג-חוק הרישום של עברייני מין אלימים חוקק ב1994- (אם כי יש מדינות שהיה קיים כבר לפני). חוק זה קרוי על שמו של ילד בן 11 בשם ג'ייקוב ווטרלינג, שנחטף מביתו שבמינסוטה ב-1989. לא הוא ולא החוטף נמצאו. אימו הפכה לפעילה בנושא ילדים נעדרים. חוק ווטרלינג מורה כי, אדם המורשע בעבירה נגד קטין, או שמורשע בעבירה מינית אלימה נגד כל אדם, יירשם (כתובת מגורים עדכנית) אצל סוכני אכיפת החוק במדינה, במשך תקופה של לפחות 10 שנים. כמו כן, אדם שנשפט כעבריין מין אלים, יירשם אצל סוכני אכיפת החוק במדינה, במשך כל חייו. העבירות המחייבות רישום הנן תקיפה מינית חמורה, תקיפה מינית, מגע מיני אסור, סיכון רווחת ילד על ידי התנהגות מינית היכולה לפגוע במוסר הילד, פיתוי או שידול, וחטיפה וכליאה במקרה שהעבריין אינו הורה הילד (www.parl.gc.ca).
החוק מחייב איסוף מידע על ידי המדינה והעברתו לרשות הפדרלית החוקרת (FBI) ולרשויות המקומיות. החוק מאפשר חשיפה של מידע לסוכני אכיפת החוק, סוכני ממשל המנהלים בדיקות רקע חשאיות וקהילות מקומיות (www.parl.gc.ca).
למרות שחוק ווטרלינג לא דורש הודעה לציבור, מדינות מסוימות חוקקו חוקים הדורשים ליידע את הציבור, כאשר עבריין מין עובר לגור בתחומן. באוקטובר 1994, חוקק "חוק מייגן" בניו-ג'רזי, החוק יצר פרוצדורת רישום ויידוע הציבור על עברייני מין. מטרת החוק הייתה להתריע את אוכפי החוק, בתי הספר, הארוגנים הקהילתיים והשכנים מפני נוכחות של עברייני מין הנחשבים כמסוכנים לקהילה. על פי חוק זה, עברייני מין מורשעים היו חייבים להירשם אצל המשטרה המקומית (Mickle, 1997).
חוק זה התבסס על מקרה האונס והרצח של מייגן קנקא בת ה- 7. ב- 1994, בעיירה המילטון שבניו-ג'רזי, מייגן קנקא פותתה על ידי השכן להיכנס לביתו לראות כלבלב - הצעה שהרבה ילדים מתקשים לסרב לה. השכן, פדופיל שהורשע פעמיים בגין עבירות מין, תקף מינית בעבר ילדה בת 5 וניסה לתקוף מינית ילדה בת 7 ונשפט ל- 10 שנות מאסר. כשהשתחרר עבר לגור בסמוך לביתה של מייגן, יחד עם שני עברייני מין נוספים, עימם ישב בכלא. לאחר האונס והרצח, אימה של מייגן, עמדה כי החוק ישונה, ותתאפשר להורים גישה למידע אודות פדופילים בסביבתם, וזאת מתוך מחשבה כי לו ידעה על עברו של השכן היה האסון נמנע (Mickle,1997).

העבודה כוללת סקירה של התפתחות חוקים אלו בארה"ב ובארץ תוך כדי התייחסות להשלכות חיוביות ולנזקים העלולים להיגרם.

קטע מהעבודה:

בארץ לא קיים חוק המחייב רישום ויידוע ציבור על שחרורו של עבריין מין מהכלא, אך קיימים חוקים הקובעים הגבלות שיש להפעיל כנגד עברייני מין משוחררים.
במרץ 2003, נכנס לתוקף 'חוק למניעת העסקת עברייני מין במוסד המכוון למתן שירותים לקטינים'. החוק קובע איסור העסקה ואיסור עיסוק במוסדות הנותנים שירותים לקטינים, לבגיר אשר הורשע בעבירת מין, כהגדרתה בחוק, ונדון עליה לפחות לשנת מאסר אחת בפועל. החוק אינו חל על קטין שביצע עבירת מין, על בגיר שביצע עבירת מין בהיותו קטין ועל נשים. החוק קובע מנגנון של מתן אישורי משטרה למעסיקים, מועמדים להעסקה ומועסקים במוסדות כאמור.

תגים:

עבריינות · מין

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "התפתחות חוק יידוע הציבור בדבר עבריין מין", סמינריון אודות "התפתחות חוק יידוע הציבור בדבר עבריין מין" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.