היישום אינו מחובר לאינטרנט

גלובליזציה ומקדונלד'ס

עבודה מס' 065509

מחיר: 181.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: האם הגלובליזציה מובילה לאחידות תרבותית אוניברסאלית או משאירה מקום לפרטיקולריזם ולגיוון תרבותי? חברת "מקדונלדס" כמקרה הבוחן.

1,523 מילים ,5 מקורות ,2007

תקציר העבודה:

הגלובליזציה מביאה לשבירת המסגרות הלאומיות ויוצרת מסגרות על-לאומיות. היא כוח שמאחד את כל המשקים הלאומיים למשק אחד עולמי, חופשי ממעורבות ממשלתית, שאין בו מגבלות אדמיניסטרטיביות. החברה האמריקאית "מקדונלדס" המספקת מזון מהיר היא הדוגמא עליה יתבסס מחקרנו, אשר מתארת מחד גיסא את הגלובליזציה כמעין איחוד תרבותי ואוניברסאלי אך מאידך משאירה עדיין מקום לפרטיקולריזם וגיוון תרבותי.

קטע מהעבודה:

לפי שנהב (2002), לפחות 200 שנה מתקיימת כלכלת שוק בקנה מידה עולמי, או "גלובלי". חוקרים לא מעטים גורסים שהגלובליזציה, בצורה זו או אחרת התקיימה כאשר השתלטה האימפריה הרומאית על העולם, כמו גם כאשר הנצרות התפשטה וכן תקופת שלטונו של שרל הגדול, מלך הפרנקים, אך בעיקר מקובל לעשות אנלוגיה בין הגלובליזציה למהפכה התעשייתית ולמלחמה הקרה. אך למרות הדוגמאות שהובאו לעיל, הגלובליזציה היא עניין חדש יחסית. השם "גלובליזציה" נגזר מהמילה "גלובוס" והוא מבטא תהליך כלל-עולמי שבו רעיונות, תפיסות, ערכים מגשרים על פערים גיאוגרפיים וכתוצאה נוצר שוק ואורח חיים דומה או כפי שנהוג לכנותו, "כפר גלובלי" המשפיע על הכלכלה, התרבות, החברה והפוליטיקה (יצחקי, מירן, נחום-לוי, ווייס, 2003).

תגים:

אידיאולגיות · מקדונלדס · גלובליזציה · קפיטליזם · מערב

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "גלובליזציה ומקדונלד'ס", סמינריון אודות "גלובליזציה ומקדונלד'ס" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.