היישום אינו מחובר לאינטרנט

ברית מילה בחז"ל ובברית החדשה

עבודה מס' 065469

מחיר: 361.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: תפיסת חז"ל את ברית המילה על רקע היחס של הסביבה הנכרית לערלה ולמילה ובהקבלה לדברים המופיעים בברית החדשה ביחס למילה.

3,953 מילים ,10 מקורות ,2006

תקציר העבודה:

העבודה עוסקת בתפיסת חז"ל את ברית המילה, זאת על רקע היחס של הסביבה הנכרית לערלה ולמילה ובהקבלה לדברים המופיעים בברית החדשה ביחס למילה. העבודה תברר עד כמה דברי חז"ל מהווים תגובה ופולמוס עם הדעות הנכריות והנוצריות.
נבחן תחילה את היחס למילה כפי שהוא עולה בתנ"ל ובספרות החיצונית.לאחר מכן נבחן לאור מקורות תלמודיים ומדרשיים את ההתבטאויות של חז"ל ביחס למילה. נעמוד על כך שדברי חז"ל מבווים תגובה לתפיסה שרווחה בסביבה הנכרית ביחס לערלה. על רקע דברים אלו נציג את היחס לברית המילה כפי שהוא עולה מהברית החדשה ונעמוד על הדו שיח שמתרחש בין המקורות השונים.

תוכן העניינים:
מבוא
ברית מילה בתנ"ך
יחס חז"ל והסביבה הנכרית למילה
ברית מילה בברית החדשה
סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

מטיבה של ברית הוא שקיימת בה מחוייבות הדדית של שני הצדדים. המפרשים מציעים פירושים שונים לגבי טיבה של ההתחייבות של אברהם. על כל פנים צד המחוייבות של אלוהים בברית ברור. יש כאן שתי הבטחות מובהקות - האחת הבטחת הזרע והשנייה הבטחת ארץ כנען. אברהם מצווה למול את עצמו ואת בני ביתו 'כאות ברית' בין הקב"ה לאברהם. למרות שישמעאל בנו מל גם הוא מודיע הקב"ה לאברהם בפסוקים בהמשך שהברית תקוים עם זרעו של יצחק - "ואת בריתי אקים את יצחק". בהמשך הפסוקים מובא עונשו החמור של מפר הברית - "ונכרתה הנפש ההיא מעמיה" (פס' יד).

תגים:

נצרות · נוצרים · ערלה

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "ברית מילה בחז"ל ובברית החדשה", סמינריון אודות "ברית מילה בחז"ל ובברית החדשה" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.